Wpis z mikrobloga

#cccam #oscam #enigma2 #zgemma
Wrzucilem na zgemme H9combo z Hyperion 8 plik z oscam "enigma2-plugin-softcams-oscam11.711-emu-r798all.ipk", zainstalowałem z poziomu dekodera, niby ok al przy próbie wejścia w ust. oscam wyrzuca "oscam_11.711-emu-r798 brakuje atrybutu wykonalności" czy coś podobnego. Stary oscam 678 działa, nowy nie świeci. Co zepsułem?
  • 15
  • Odpowiedz
@korexus: @pawel-pirek: @wojciet: total commanderem ogarnąłem, ale tylko plik instalacyjny "enigma2-plugin-softcams-oscam11.711-emu-r798all.ipk", odpalam go jeszcze raz, ale wyrzuca błąd, że już zainstalowany na sprzęcie, a samego oscama 11711 nigdzie nie widzę żeby zmienić atrybut.
  • Odpowiedz
@malec1975: @korexus: tak to jest jak się chce korzystać z dekoderów na linuxie bez podstawowej wiedzy na ten temat. Proponuję poczytać sobie jak łączyć się z dekoderem poprzez telnet i jak instalować/deinstalować przy pomocy np. opkg i w ogóle poruszać się po katalogach dekodera. Inna sprawa to zauważcie, że użytkownik linuxa to nie potrzebuje żadnych totalcommanderów ani niczego i po dekoderze wbija z poziomu menadżera plików na zasadzie kopiuj/wklej
wojciet - @malec1975: @korexus: tak to jest jak się chce korzystać z dekoderów na lin...

źródło: comment_1659984815rfgRCbkrS9bVpX9Psu4Q7X.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@malec1975: przy gołym praktycznie konfigu oscam i dobrym dostawcy nic nie ma prawa ciąć. W wolnej chwili warto poczytać np. https://wiki.streamboard.tv/wiki/OSCam/en gdzie są napisane jakieś ogólne zasady dot. użytkowania oscam. Jednym z najczęstrzych podstawowych błędów jest korzystanie z wielu "linijek" jednocześnie co może (w przypadku nie działania części) powodować wydłużony czas odpowiedzi z serwera. Oczywiście ewentualne błędy będą widoczne w logu oscam. Najlepiej wywalić wszystko, ustawić samemu od nowa. Podstawowe dane
  • Odpowiedz