Wpis z mikrobloga

Ale cóż widać lepiej się zna niż ktoś kto dziennie kupuje coś przez neta i odbiera w sklepie


@MePix: ale co z tego ze kupujesz, jal @NaChuiMiTaCHata ma racje, a Ty nie:

Masz prawo do zwrotu jeżeli:

1. Kupiłeś w necie i dostawa
  • Odpowiedz
@eragonn14: Ale to właśnie to oznacza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sami sobie wymyślacie jakieś prawo, bo was sklep wydymał @mazaken: bardzo dobrze to wytłumaczył, nie ma znaczenia w jaki sposób odbierzesz towar
  • Odpowiedz
@MePix: Też masz 14 dni na zwrot. Decydujący jest moment płatności a nie wydania paragonu. Jak płaciłaś na miejscu to dokonałaś rezerwacji przez internet i zakupu stacjonarnie. W takiej sytuacji faktycznie nie masz prawa do 14 dniowego zwrotu.


@chciwykrasnolud: To też jest nieprawdą. Decydujący jest moment dokonania zakupu, a nie płatności... Sprawdzałem tę metodę zwrotu wielokrotnie w różnych sklepach, nigdy nie płacę przez internet żeby nie zamrozić sobie
  • Odpowiedz
Niestety, miałem problem z sklepem kiedyś, jak zamówiłeś online ale odebrałeś w sklepie to już 14dni Cię nie obowiązuje, bo tu jest mowa o zamówieniach w pełni internetowych razem z odbiorem

14 dni na zwrot dotyczy oczywiście umów zawartych na odległość.


@MePix: @NaChuiMiTaCHata: sklepy cwaniaczki sobie do regulaminów wpisują że zakup z odbiorem w sklepie jest tylko rezerwacją a zakup następuje w sklepie i elo
  • Odpowiedz
@ssauczo_pauczo: Jaki k---a spam ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chwilę mnie nie było i powiadomień nawaliło jak posranych.

Nie wystarczy, że jeden napisał, musi napisać każdy wykopek z osobna to samo ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A ciekawe jak wygląda sytuacja, gdy zamówię sobie powiedzmy uszkodzoną kartę graficzną, spróbuję naprawić ale jednak mi się nie uda. Mogę odesłać bo jednak jej nie chcę?
  • Odpowiedz
@MePix a jak kupię przez neta dajmy smartfona i otworzę pudło i włączę go, ale nie wsadzę sima i nie ściągnę folii z ekranu. Jednak stwierdze że drugi sklep ma np teraz promke i mogę go oddać?
  • Odpowiedz
@cranberry250: Nie możesz

@TrionicSe7en: Tak, możesz. Co ciekawe przepisy w ogóle nie uzalezniaja przyjecia zwrotu od pudełka. Ale abstrachujac, to po to w założeniu powstal ten przepis - zebys odpakowal, obejrzal, sprawdzil czy Ci pasuje, a jesli nie, to bez zadnych tlumaczen mozesz oddac.
  • Odpowiedz
2. Kupiłeś w necie ale odebrałeś w sklepie


@MePix: mylisz się.

Kupiłeś i zapłaciłęś w necie, ale odebrałeś w sklepie - zwrot
Kupiłeś w necie, ale odebrałeś i zapłaciłeś w sklepie - brak zwrotu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MePix:

2. Kupiłeś w necie ale odebrałeś w sklepie


Niekoniecznie. Chyba że wyraźnie wskazano, że to "rezerwacja" a nie zakup (taki wybieg stosuje chyba RTVEuroAGD, że jak wybierasz odbiór w sklepie, to cały zakup zmienia się w rezerwacje). Z tego co wiem, do zawarcia umowy dochodzi w momencie zakupu, a nie odbioru towaru.
  • Odpowiedz