Wpis z mikrobloga

@simply_pretentious: Niestety, miałem problem z sklepem kiedyś, jak zamówiłeś online ale odebrałeś w sklepie to już 14dni Cię nie obowiązuje, bo tu jest mowa o zamówieniach w pełni internetowych razem z odbiorem

A tu jest taki cyrk, że sklep może się wypiąć, bo mogłeś sprawdzić przed odbiorem w sklepie czy wszystko gra
@simply_pretentious: @MePix: Bredzi, bo został zrobiony w #!$%@?. 14 dni na zwrot dotyczy oczywiście umów zawartych na odległość. Sposób dostawy nie ma znaczenia.

Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta
Art. 27. [Termin do odstąpienia od umowy]
Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w
@MePix: @Pienio69: Robiłem tak zwroty kilkanaście razy, większość w mediaexpert. Czasem to było zamówienie z magazynu do sklepu, czasem "rezerwacja w sklepie z odbiorem za godzinę" i nikt nigdy nie robił problemów ze zwrotem, nieważne czy był to pendrive czy fotel. Nawet nigdy nie sprawdzali zawartości opakowania tylko od razu zwrot pieniędzy dostawałem. Ktoś was robi w #!$%@?, panowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@simply_pretentious: nie mylisz sie, znaczy teoche chodzi o zawarcie umowy na odległość + dostawę. Nie musi to być kurier, może to być gołąb pocztowy. Jeśli zamawiasz coś online z dostawą do domu (gołąb xD) to obejmuje Cię 14 dniowy zwrot. Jeśli zamówiłeś coś na necie i odebrałeś osobiście w sklepie to z tego co się orientuję to zwrot jest zależny od polityki firmy, no wtedy ustawowe 14 dni nie działa.

No
@Adriian321: O tym mówię, ale @NaChuiMiTaCHata: twierdzi inaczej.
Paragon dostajesz przy odbiorze, więc traktują to jako zakup stacjonarny a nie internetowy ¯\_(ツ)_/¯

Wyjątkiem jest jak dostaniesz fakturę na maila po kupieniu w necie, a nie jak jest w prawie każdym sklepie.
Ale cóż widać lepiej się zna niż ktoś kto dziennie kupuje coś przez neta i odbiera w sklepie
: popraw mnie jeżeli się mylę, ale nie chodzi o kuriera i dostawę, tylko o zawarcie umowy na odległość


@simply_pretentious: tak.
Jeśli np. w euro rtv agd zamówię towar przez internet z odbiorem osobistym to wtedy zawarłem umowę na odległość. Chyba że wybrałem płatność przy odbiorze,wtedy to tylko rezerwacja,a umowę zawieram w sklepie i nie mam benefitów
@Felonious_Gru to bardziej prawo unijne i ma też ułatwiać zakupy z innych krajów - swobodny przepływ towarów. Ciężko jest coś czasem coś sparwdzić na miejsciu dlatego coś takiego wprowadzono - np. masz różnice w rozmiarach ubrań w przypadku różnych państw.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ownage: to że sklep zezwala na takie zwroty nie oznacza że takie jest prawo. W niektórych odzieżowych możesz zwrócić nawet zakup stacjonarny do 30 dni od zakupu, a bodajże w Zalando masz rok na zwrot. Ale to nie oznacza że tak ma być wszędzie.