Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do osób, których jeden z rodziców (najczęściej ojciec) pracował przez całe życie w kilkumiesięcznych delegacjach poza domem; a tak to w rodzinie było całkowicie standardowo (czysto, bez problemów z alkoholem, brak problemu z pieniędzmi, czasami jakieś wspólne wyjazdy itd.)
Czy uważacie, że przez sporą nieobecność waszego rodzica ze względu na jego pracę zostaliście wychowani nieco inaczej, niż wasi znajomi/rówieśnicy/osoby, których rodzice mieli normalną, niewyjazdową pracę?
Ja się wychowywałem w domu, w którym ojciec przez swoją pracę bywał w domu stosunkowo rzadko, tj. nie było go w domu przez kilka tygodni, potem przyjeżdżał na kilka dni albo tylko na noc, a następnego dnia znowu do pracy na kilka tygodni. Oczywiście w ciągu roku miał dłuższe wolne trwające kilka miesięcy, ale i tak łącznie bywał w domu o wiele krócej, niż ojcowie moich rówieśników.
I teraz po latach się zastanawiam czy ja nie mam czegoś w swojej psychice co mają osoby, które wychowywały się bez jednego z rodziców. Jakieś lekkie skrzywienie, które doświadczają półsieroty albo osoby z rozbitych rodzin. Uświadomiłem to sobie po moich kontaktach z różnymi ludźmi - kumplami, dziewczynami, którzy też na jakichś płaszczyznach są skrzywieni, ale z zupełnie innych powodów (alkoholizm rodziców, traumy, rozbite rodziny). Nie mam innych traum, które by mogły wpłynąć na to kim jestem, a jedyne co mi przychodzi to to co opisałem wyżej. Myślicie, że to mogło mnie trochę skrzywić i mogę mieć przez to jakieś braki, których już nigdy nie wypełnię?
#psychologia #depresja #psycholog #dda #alkoholizm #rodzice #wychowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62edb6a4d9c77d8d278a81ff
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Zaniedbanie emocjonalne jest jedną z czterech form krzywdzenia dzieci. Oczywiście nie twierdzę że ktoś Cię celowo krzywdził, ale nieobecność rodzica mogła wywoływać efekt skrzywdzenia.


Dzieci zaniedbane emocjonalnie nie są dostatecznie często postrzegane jako wymagające pomocy i zainteresowania ich stanem zdrowia. W związku z tym ich problemy związane ze zdrowiem i samopoczuciem mogą być rozpoznane dopiero w późniejszym wieku. Dzieci takie wykazują problemy behawioralne, doświadczają poważnych niepokojów, mają problemy w relacjach
@AnonimoweMirkoWyznania: możesz poczytać o traumach, traumy mogą być nawet podczas porodu, czy okresu którego nie pamiętasz. Odpowiedz sobie na pytanie czy czujesz że masz gdzieś problem, spróbuj sobie zrobić wgląd w siebie, porozmawiaj sam ze sobą jeśli nie masz problemu to nie masz problemu. Jeśli masz możesz go spróbować rozwiazac albo iść na do specjalisty. Jeśli ciekawi Cię temat to możesz poczytać o dzieciństwie i jak wpływają różne aspekty jego na