Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@snorli12: ja opowiem o budownictwie wielorodzinnym. Ostatnio wspólnota stwierdziła, że eko-kratka parkingowa źle wygląda, bo trawa nie rośnie (dziwne żeby rosła, gdy nikt nie zasila, nie podlewa, a tzw. konserwator zieleni jeździ po tych resztkach trawy podkaszarką). Doszli do wniosku, że zaleją to roundupem i wysypią kamykami.
Kolejny temat, padło drzewo, trzeba zasadzić nowe. Ktoś zaproponował sosne/świerk, to jedna dama stwierdziła, że nie iglaste drzewa są, #!$%@? uwaga, 'za zielone'. Będą
@snorli12: Odpowiem Tobie na swoim przykładzie. Przez jeden rok miałem warzywniak, a potem doszedłem do wniosku, że bez sensu, bo więcej mnie ma niż jestem i za młody jestem, żeby siedzieć cały dzień w ogródku i się tym zajmować. Drzewa owocowe tez wymagają pielęgnacji- te co mam to średnio chcą współpracować, bo się na tym nie znam
Dlaczego w nowym budownictwie jednorodzinnym nie sadzi się drzew na posesji?


@snorli12: Mój dom 15 lat temu, zraz po tym jak go zbudowaliśmy tak właśnie wyglądał. Teraz mam całkiem sporo drzew, az za sporo. Tere dość wilgotny to i rosną jak #!$%@?. Teraz na wiosnę jest bohaterska walka z biomasą
@snorli12:

1. Normalnie się sadzi drzwa, coś sobie chyba sam założyłeś i pewnie zwracasz jedynie uwage na działki, które potwierdzają twoją wizję.
2. Często blisko duzych miast działki są małe i ciężko zmieścić duże drzewa.
3. Ja bym raczej dużo drzew nie sadził sobie obok domu, chyba, że miałbym na tyle dużą działkę, że miałbym dużo miejsca wokół domu i dopiero gdzieś dalej sobie coś posadzić. Ojciec w domu nasadził tego
@snorli12: o drzewka też trzeba jakoś dbać i posadzić je z głową żeby ich wiatr nie złamał i żeby w przyszłości nie były problemem. Do tego pseudoorojektanci ogrodów walą masowo tuje i inne gówno bez wyrazu, bo tylko to potrafią dopasować do swojego projektu i to daje jako taki efekt od razu. Posadzona brzoza czy modrzew dadzą fajny widok po co najmniej kilku latach.
@Bad_Wolf: Nie można wyciąć? Wystarczy podlać wrzątkiem, tu mam Twoje prawo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wkurza Cię drzewo u sąsiada i on tez nie chce go wyciąć? Czajniczek wrzątku nocną porą i finito - nikt nie dojdzie co się stało - drzewo padło, taki mamy klimat ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale ekolodzy dzielnie walczą z problemami, które sami stworzyli xD