Wpis z mikrobloga

Mam takie nietypowe pytanko - mianowicie pasek do mierzenia tętna zaczął dziwnie pachnieć, jakby taki metaliczny zapach, ciężko mi określić. Zawsze go płucze w letniej wodzie po treningu i nagle zaczął cuchnąć xdddd Czy ktoś miał/ma podobnie czy jestem ewenementem?

#bieganie #polar
  • 8
@kimunyest95: u mnie to bardziej taką gumą zaczyna walić xd

Ale zauważyłem że zawsze to się dzieje jak po zawodach wkładałem go do torby na 1-2h i wracałem do domu, wtedy łapał zapach.
Teraz zawsze zawieszam go na pasek torby i się suszy powoli zamiast kisnąć w torbie :D
@kimunyest95: dokładnie tak jest, na necie ludzie na reddicie polecali ocet, troche pomogło ale nigdy nie wróciło do idealnego stanu :D

I teraz jak wymieniłem pasek na nowy, to ten stary jeszcze zostawiłem i go w #!$%@? długo wietrzyłem na zewnątrz i ten zapach znikł :D
@kimunyest95: jak nie pomoże ocet, albo nie chcesz, to na przykład soda oczyszczona także jest mało agresywna i skutecznie pochłania zapachy. Z raz mi się udało męczeniem sodą odratować koszulkę która nabrała magicznej właściwości ze śmierdziała jak tylko się ją ubrało niezależnie od używania dezodorantów. Można tez stosować oba te cuda, ALE NIE NA RAZ, gdyż skutecznie się zneutralizują :D