Wpis z mikrobloga

Jak już napisałem w innym wątku. 30+ to taki wiek, gdzie doskonale widać jakie życie prowadziłeś do tej pory. Widać, czy dobrze się odżywiałeś, uprawiałeś sport, stroniłeś od używek, lub stosowałeś je z rozwagą, no i najważniejsze, czy pracujesz UMYSŁOWO, czy jesteś ROBOLEM.

Patrzę na siebie w lustrze. Sylwetka wysportowana, wyrzeźbiona, twarz bez zmarszczek, zdrowa cera. Zadbana fryzura, brwi, wykonturowany zarost.

Spotykam nie raz swoich znajomych z dawnych lat i jakbym #!$%@? zderzył się z lokomotywą. Goście często wyglądają jakby zaliczyli z 2 odwyki, odsiadkę w peruwiańskim więzieniu i byli swoimi własnymi starymi. Niesamowite.

#!$%@? co ten alkohol i praca ROBOLA robi z twarzą, z ciałem, to jest masakra.

Po prostu praca ROBOLA i tak jest #!$%@?, ale praca ROBOLA na powietrzu to jest APOGEUM #przegryw. Skóra się robi taka permanentnie ni to opalona, ni to brudna - tzw. OGORZAŁA. Nieodwracalna degradacja skóry, która powoduje, że wyglądasz na 15 lat starszego niż rzeczywiście jesteś. Jak patrzę na swoich kolegów z IT to przy ludziach z tych samych roczników pracujących jako ROBOLE to wyglądaliby jak ich dzieci dosłownie.

Spotkałem ostatnio koleżankę z klasy na Nowym Świecie to powiedziała, że wyglądam tak samo jak w dzień kiedy odbierałem maturę i widzieliśmy się po raz ostatni. Niestety o niej nie mogłem powiedzieć tego samego...Nie do uwierzenia, że jesteśmy z tego samego rocznika.

Pomyśleć, że są młodzi ludzie, urodzeni w czasach globalnej wioski, szerokiego dostępu do Internetu, nieograniczonych źródeł informacji, możliwości i polecają sobie prace fizyczne jako sposób na rozwój kariery. Spawacz, budowlaniec, czy inny kierowca tira. Ja rozumiem #!$%@?, że nie każdy ma predyspozycje do bycia #programista15k, ale jak już potrafisz korzystać z komputera, pisać składne wypowiedzi, masz co najmniej maturę i godzisz się dobrowolnie na taką pracę to według mnie jesteś po prostu bardzo głupi...

Dyskusja tyczy się millenialsów i zoomerów. Boomerów nie ruszam, bo jak oni decydowali się na ścieżkę kariery to świat i możliwości wyglądały zupełnie inaczej niż dziś.

#praca #pracbaza #produkcja #januszex #feels #wyglad #korpo #pracait
s.....u - Jak już napisałem w innym wątku. 30+ to taki wiek, gdzie doskonale widać ja...

źródło: comment_1659420153WC1uAP6ngABCBghUqF4EaS.jpg

Pobierz
  • 29
@eternalzz: ja jak miałem 30 to mnie baba w lidlu pytała o dowód osobisty jak kupowałem wino xD. Myślałem, że żartuje, a ona na serio, aż parsknąłem śmiechem.

Gadam z gościem na siłowni, od słowa do słowa...
...
on: to ile ty masz #!$%@? lat?
ja: 31, a co?
on: ILE?! ja myślałem, że ty masz z 23. Powinienem to ciebie mówić proszę pana xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sikalafou:

Robota fizyczna ma wpływ na to co napisałeś, ale nie można zapomnieć też o tym, że ludzie, którzy decydują się na całe życie #!$%@? fizycznego to często ludzie z niezbyt dobrymi genami. Mają gorszy wygląd często już na starcie i po prostu dużo większe predyspozycje do starzenia się.

Pytanie o ile lepiej wyglądaliby ci sami gdyby wybrali jednak pracę umysłową, a o ile gorzej wyglądaliby obecnie pracujący umysłowo ludzie gdyby