Wpis z mikrobloga

Kolejny z takich przykładów to starożytny Rzym. Też gdy ludzie się zdegenerowali to imperium upadło. To nawet widać w sztuce. Początki cesarstwa mamy posągi muskularnych mężczyzn i pięknych kobiet, a później już hołubi się zniewieściałych mężczyzn i homoseksualizm.


@szpongiel: Stary, przedawkowałeś Petersona. Ale skisłem sążnie, bo takiego steku historycznego voodoo nie czytałem dawno xD
  • Odpowiedz
Rzym to akurat upadł pod pruderyjnymi rządami fanatycznych chrześcijan co za homoseksy karali śmiercią.

@jPaolo2: przecież to jest przykład dokładnie tego o czym piszę. Silne niegdyś imperium zdewociało i osłabło, więc dali sobie wejść na głowie przez nową siłę, która się nie #!$%@? w tańcu.
  • Odpowiedz
@theicecold: Jak na konserwy to nie jest źle. Przynajmniej jest jakiś eksperyment, założenia, badania i wnioski. Zwykle wystarczy, aby teoria składała się w logicznie poprawną wypowiedź, aby uznali coś za fakt.
  • Odpowiedz
@Rozporek12: Odstępstwo nie oznacza że coś jest złe lub nienormalne, a po prostu jest inne tak jak leworęczni, rudzi i zielonoocy.

@theicecold: są normalni i naturalni tak jak większość ludzkości.
To że coś jest rzadkie, nie znaczy że jest złe lub nienormalne/nienaturalne.

@kerdian: bycie homo też jest normalne, a jak kogoś brzydzi to, oznacza że jest homofobem.
Dlatego w wielu filmach, grach, programach tv, reklamach występują
  • Odpowiedz
@SarahC: gdzie niby sobie zaprzeczyłem? Chodzi ci o różnicę między upadkiem i całkowitym zniknięciem danej cywilizacji, a upadkiem ale przetrwaniem w drugim albo trzecim szeregu? To nie jest żadna sprzeczność tylko w grę wchodzą też inne czynniki. Poza tym, że dana cywilizacja osłabła do tego stopnia, że jest do rozbioru, to jeszcze musi być ktoś kto jest w stanie ją przejąć/zaorać. Sam rozmiar Chin powoduje, że może akurat nie było
  • Odpowiedz
@theicecold: Jak na konserwy to nie jest źle. Przynajmniej jest jakiś eksperyment, założenia, badania i wnioski. Zwykle wystarczy, aby teoria składała się w logicznie poprawną wypowiedź, aby uznali coś za fakt.


@aegispolis: poczekaj, obiecuję ci, że jeszcze w tej nitce pojawi się wątek, że coś tam: "Taaaa? A wiesz jak homoseksualizm został wykreślony z listy chorób?"

@theicecold: są normalni i naturalni tak jak większość ludzkości.

To że coś jest rzadkie, nie
  • Odpowiedz
@SarahC: "Wiesz, siedzę w tej "modzie" odkąd skończyłam 12 bo jestem "odbiorą docelowym""

Ja nie wiem o czym ty piszesz, ja o żadnej modzie nie pisałem. Albo czytasz czyjś komentarz a odpowiadasz na czyjś inny albo nie wiem o co ci chodzi.

Czy to wynika jakoś z naszej fizjonomii, czy jest to kod kulturowy i to, co utożsamiamy typowo z tym, co kobiece/męskie? Bo trochę tu właśnie o to chodzi,
  • Odpowiedz
@szpongiel

Kolejny z takich przykładów to starożytny Rzym. Też gdy ludzie się zdegenerowali to imperium upadło


A to akurat prawda. Na początku III wieku, Rzym był u szczytu swojej potęgi i miał największy zasięg terytorialny, a tolerancja dla homoseksualistów była powszechna.
  • Odpowiedz