Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2426
A tak dla odmiany, jakieś plusiki życia w Polsce:
- świetnie rozwinięty system płatności bezgotówkowych
- paczkomaty, zabki i dina
- dość dobry poziom edukacji na skalę międzynarodową
- darmowe studia
- dobrzy programiści i prężnie rozwijającą się branża IT

Zapraszam do rozszerzania listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 383
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anesa: w porównaniu do zachodu mamy naprawdę pyszne jedzenie, w szczególności w lecie - te wszystkie malinki, czereśnie, pomidory, papryki smakują jak powinny smakować, a nie jak w takiej Anglii - jak papier.
  • Odpowiedz
- system metryczny
- ruch prawostronny
- alfabet łaciński (no, z ogonkami)
- nie rządzi nami monarchia
- ani reżimem (póki co)
- nie jesteśmy państwem wyznaniowym (powiedzmy..)
  • Odpowiedz
Coś co wcześniej nie spotkałem w żadnym zachodnim kraju (mieszkałem w UK, Irlandii i Szwajcarii) to “szkoły integracyjne”. Dla niewtajemniczonych są to szkoły podstawowe i licea dla dzieci, które są: słabosłyszące, słabowidzące, mające ADHD, Aspergera lub posiadające niepełnosprawności w stopniu umiarkowany. Otóż te dzieci mają w szkołach indywidualny tok nauczania w wymiarze 10h, gdzie nauczyciel spędza sam na sam czas z uczniem prowadząc lekcje. Dodatkowo na innych przedmiotach jest drugi nauczyciel wspomagający
  • Odpowiedz
Dalej nie widzę żadnego plusu w płatności kartą wszędzie. A tym brandzlują się Polacy.


@Christoph_4: chciałem dać Ci za ten wpis minusa, ale tu nie ma takiej opcji.

Dla mnie płatnośc kartą to mega wygodna, gotówki od kilku lat nie używam prawie wcale.
  • Odpowiedz
Mamy najnowszy lotniskowiec na świecie napędzany miłosierdziem bożym ORP krystyna pawłowicz oraz 3 eskadry relikwii św Boboli także możemy czuć się bezpiecznie. Nasz Premier to super gość i można mu wierzyć. Generalnie mamy najlepszych polityków od lat. Możemy ich nawet eksportować. Społeczeństwo umie liczyć pieniążki i nie uda się nas oszukać. Jesteśmy najlepsiejsi na świeci i możememy krzewić oświecenie w Afryce.
  • Odpowiedz
Serio? () Jak tu może być dobra pogoda, skoro p----i przeokrutnie przez 8 miesięcy w roku? IMO pogoda jest największą wadą Polski.


@Libertarian90: Przez 8 miesięcy jest optymalna pogoda, gorzej latem, za ciepło, ale nie ma aż takiej tragedii jak na południu Europy czy w Afryce
  • Odpowiedz