Wpis z mikrobloga

#szosa #sport #zdrowie
W tym roku dość intensywnie podszedłem do jazdy rowerem i zauważyłem, ze gdy siedzę przed kompem w biurze to zegarek mi podaje, że tętno spadło poniżej 40. Zastanawiam się czy nie udać się gdzieś z tym.
  • 34
@borsuk123: pytanie czy tylko w tym roku ci tak spadało czy spadało sukcesywnie przez lata treningu.
Zegarek fenix 6x nosze mocno dosyć zaciśnięty więc luzu na pewno nie ma i pokazuje koło 42 spoczynkowego jak siedzę w nocy poniżej 40.
Potwierdziłem to na holterze 48h i dosyć głębokich badaniach kardiologicznych.

Jak chcesz zweryfikować czy wszystko jest ok to holter plus kardiolog plus badania serca USG czy jak tam ro się nazywało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borsuk123: a gdzie chcesz się z tym udać? Tętno to mocno indywidualna sprawa, ja też spoczynkowe miałem w granicach 40, ale max peak jaki złapałem to 182, przy maksymalnym wysiłku tętno na poziomie 165 to już śmierć przez dłuższy czas. Gdzie znajomy 160 to ma jak se jedziemy lekko i gadamy. Także luzik chłopie
@borsuk123: jak masz wolne pieniądze i nigdy nie robiłeś idź zrób tak jak pisałem. Zrobisz i będziesz miał spokoj na dłuższy czas. Z badaniami to jest tak ze nigdy nie są potrzebne, ale raz na jakiś czas trzeba zrobić i pieniądze „wyrzucić” za potwierdzenie ze żyjesz.
Z tego co pamietam coś tam waty kręcisz więc imo warto.
@Pan_Szeryf: z którego roku te tabelki i jakiej pozycji.
Badałem się u najlepszego kogo znalazłem w Warszawie z zakresu kardiologii sportowej.
Wszystko jest w normie i tak działa serce sportowca.
Jak zaczniesz czytac nowe artykuły to wszystko o niskim tętnie poniżej 50 jest u człowieka nie związanego ze sportem anomalią i sygnałem ze coś się dzieje nie tak. U wytrenowanych ludzi to normalne.