Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, jestem z siebie dumna ()

Ostatnio realizowałam receptę na lek dla dziecka i tak na pierwszy rzut oka nie bardzo pasował mi dobór preparatu. Sprawdziłam w ChPL i faktycznie był on zarejestrowany do stosowania u dorosłych. Zadzwoniłam do przychodni, akurat była ta lekarka, która wystawiła receptę, więc zapytałam czy na pewno to miało być na recepcie. Pani odpowiedziała, że się pomyliła (zdarza się nawet najlepszym) i miało być przepisane coś innego, podziękowała za telefon i spytała czy wystawić nam nową receptę.

Pamiętajcie, że farmaceuta to ostatnia osoba, która może wyłapać lekową pomyłkę!


#dwafartuchywaptece #farmacja #medycyna #zdrowie #lekarz
dwa_fartuchy - Słuchajcie, jestem z siebie dumna (。◕‿‿◕。)

Ostatnio realizowałam re...

źródło: comment_1659209502OtQafkYO8SbaCgLWBbZeH3.jpg

Pobierz
  • 207
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dwa__fartuchy: moja kobita to farmaceutka. Z każdym pierdołowatym lekiem do niej latam i jest bardzo pomocna. Farmaceutów trzeba szanować, zawód cholernie trudny, a informacji ogrom do zapamiętania ( )
  • Odpowiedz
czego wymagać od systemu, który co chwilę się sypie :P


@dwa__fartuchy: no tak, ale wykrywanie tych interakcji to jest takie trochę okłamywanie siebie - skoro farmaceuta wie tylko o lekach które przepisano w danym momencie

no i system komputerowy jest pod tym względem nieomylny, jeśli będzie działał - a działa raczej ok, problem jest z końcówkami a nie całością. Dodatkowo w aptece jest skanowane każde opakowanie, więc ryzyko pomyłki w
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: a farmaceuci dalej jakieś specyfiki sami robią? Bo u mnie ostatni raz coś takiego było jak z 25 lat temu coś rodzice dla mnie brali na miejscu robionego, już nie pamiętam co. Od tego czasu nic i się człowiek zastanwia po co jakieś ciężkie i długie studia, skoro technik farmacji byłby wystarczający do wszystkiego (no i jak mówisz, chodzi głównie o spamiętanie co / jaki lek).

A ja np
  • Odpowiedz