Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, jestem z siebie dumna ()

Ostatnio realizowałam receptę na lek dla dziecka i tak na pierwszy rzut oka nie bardzo pasował mi dobór preparatu. Sprawdziłam w ChPL i faktycznie był on zarejestrowany do stosowania u dorosłych. Zadzwoniłam do przychodni, akurat była ta lekarka, która wystawiła receptę, więc zapytałam czy na pewno to miało być na recepcie. Pani odpowiedziała, że się pomyliła (zdarza się nawet najlepszym) i miało być przepisane coś innego, podziękowała za telefon i spytała czy wystawić nam nową receptę.

Pamiętajcie, że farmaceuta to ostatnia osoba, która może wyłapać lekową pomyłkę!


#dwafartuchywaptece #farmacja #medycyna #zdrowie #lekarz
dwa_fartuchy - Słuchajcie, jestem z siebie dumna (。◕‿‿◕。)

Ostatnio realizowałam re...

źródło: comment_1659209502OtQafkYO8SbaCgLWBbZeH3.jpg

Pobierz
  • 207
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętajcie, że farmaceuta to ostatnia osoba


@dwa__fartuchy:

"Tak Ci się gówniaro tylko wydaje" pomyślał patolog i odłożywszy smartfona powrócił do swoich najspokojniejszych na świecie pacjentów.

Gx
  • Odpowiedz
i


@t4ko: > jak ci nogi zgnija to inaczej bedziesz spiewal - wtedy ludzie wchodzacy do marketu beda panami zycia i smierci tego smieciowego zycia ale ok, obrazaj dalej innych

w smietniku zyjesz ty razem z tymi trupami


@t4ko: Zawsze mnie śmieszy, gdy patus - takiego spotykam pod sklepem, może to ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) miota się we wpisach.( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy po to studiowałas. Nie podniecaj się za bardzo, na zachód od odry to aptekarz jest odpowiedzialny za wydanie leku a nie lekarz który wypisał receptę
Robisz swoją robotę za którą ci płacą. Badz w niej jak najlepszą. Good job.
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: do mojej babki kiedyś przyszedł farmaceuta, bo się pomylił i wydał zły lek. wziął adres z recepty i przyszedł wieczorem. jakieś leki na serce. babcia żyje do dzisiaj
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: Prawdopodobnie lekarz wiedział co robi. Od cholery lekow dla dorosłych przypisywanych jest dzieciom. Musiał się wycofać z tego leku bo się farmaceutka dowaliła i mogła zrobić smród.
  • Odpowiedz
- ale jak bedziesz prosil o puszke to ci rzuce jedna, no problem. Takich patusow zawsze wspieram i moze nogi ci nie zgnija do konca XD


@t4ko: Podobne słowa wypowiadał, wyrzucony na "zbity pysk" konował, który z "wilczym biletem" poszedł z przychodni.

Żyj sobie na swoim śmietniku.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz