Wpis z mikrobloga

Bogactwo część główna SKUHWYSYNY. Myk i wniosek o wakacje kredytowe wleciał. Miałem sobie odpuścić w tym roku wyjazd urlopowy bo wiadomo... Rata kredytu wzrosła to trzeba trochę zacisnąć pasa. Ale skoro za sierpień i wrzesień zostanie mi dodatkowo jakieś 8k bilonu to aż żal z tego nie skorzystać. Jaki kierunek na wakacje polecacie? Myślałem o jakimś ciepłym miejscu za granicą ale skoro pieniędzy będę miał do dyspozycji sporo to może być też na bogato, np. nad polskie morze. I yebać biedę, najwyżej znowu będę posłom spamować skrzynki pocztowe żeby mi coś z kredytem zrobili ( ͡ ͜ʖ ͡) kto tyle dal powiedzcie mi synki #kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci #wakacjekredytowe
kolegazsasiedztwa - Bogactwo część główna SKUHWYSYNY. Myk i wniosek o wakacje kredyto...

źródło: comment_16591601576iK9TVCdWHfC5OVawGjT6l.jpg

Pobierz
  • 25
Chłopaki, bo nie nadążam xd
To nie jest tak, że teraz 2 czy 4 miesiące się nie płaci, ale ilość rat pozostaje do śpiącenia ta sama i data spłacenia ostatniej raty się po prostu się przesuwa w czasie?

Ile w tym jest realnie zysku, jeśli się z programu skorzysta i nadpłaci ratę, skoro inflacji przez 4 miesiące inflacji jest strzelam ~4%?
4% z 8k jak pisze wyżej Mirek, to 320zł czyli cały
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@foneswein: przy nadplacie raty zmniejsza ci się okres kredytowania + tym samym część odsetek należna bankowi przepada. Więc nawet myśląc, że te same pieniądze za pare miesięcy będą mniej warte, to się opłaca
@foneswein: Po pierwsze możesz przeznaczyć raty odsetkowe na nadpłatę kredytu czyli pozostałe raty będziesz miał mniejsze. Po drugie w przyszłości stopy procentowe spadną a spadną bo stagflacja, pandemia i wybory tuż tuż i Jastrząb zrobi wszystko co PIS każe.
@foneswein załóżmy, że masz ratę 2k zł. Z tego 1,6k zł odsetki i 0,4k zł kapitał.
Jeżeli bierzesz wakacje i nadpłacisz 2k zł to wszystko to idzie w kapitał czyli tak jakby spłacasz 5 rat jednocześnie.
A dodatkowo kapitał całościowy do spłaty zmniejsza się z (załóżmy) 200k zł do 198k zł zamiast 199,6k zł jak normalnie, co oznacza, że z automatu następna rata będzie znacznie korzystniejsza jeśli chodzi o stosunek spłaty kapitału