Wpis z mikrobloga

Wniosek o wakacje kredytowe w przypadku kredytu hipotecznego na działkę budowlaną.
Rozmawiałem dzisiaj z doradcą Millenium, który stwierdził, że nie zna odpowiedzi na moje pytanie.
Dostałem odpowiedź twierdzącą, że na działkę można jak najbardziej wziąć wakacje. Warunkiem jest jednak, że działka została zakupiona z celem wybudowania domu i zamieszkania w nim.
No dobra, na dzień składania wniosku mam zamiar tam się wybudować w przeciągu 3-4 lat. Ale co w przypadku, jak nagle za rok życie mi się zawali i będę musiał wszystko sprzedać w cholerę bo nie będę miał co do gara włożyć?
W ustawie jest mowa o odpowiedzialności karnej jak się weźmie wakacje w innym celu niż cele mieszkaniowe.
Pytanie - czy ktoś z Was wie, na ile wiążąca jest ta umowa? Co jak za kilka lat stwierdzę że jednak nie buduję się na tej działce, tylko działkę obok? Czy te wakacje to jakiś cyrograf który Cię obliguje do budowy domu w danym miejscu, a inaczej sroga kara? Doradca kazał się kontaktować z ustawodawcą, ale myślę że tutaj są lepsi eksperci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wakacjekredytowe #nieruchomosci #kredythipoteczny #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
@suchy_zebodol: Mirek, skala jest za duża, aby ktokolwiek potem to kontrolował. Wakacje wezmą ci którym się należy, nie należy, fliperzy, właściciele działek itd.

Jedyne, co da się tu sprawdzić to czy wziąłeś jedne wakacje, a i tak pewnie będą tacy co wezmą 3 razy o ile mają w różnych bankach. Skąd niby Pekao będzie wiedziało, że ktoś wziął już w mBanku? Był pomysł, aby to wpisywać do BIK, ale szybko to
@suchy_zebodol: nikt tego nie bedzie sprawdzal stary, tak samo jak to czy mieszkasz w mieszkaniu, czy wynajmujesz, jak np wynajmujesz a nie masz umowy itd. Banki będą miały to w dupie, nikt sie nie bedzie nad tym spuszczal.

to jest taka sama odpowiedzialnosc karna jak przy spisie powszechnym xD
W ustawie jest mowa o odpowiedzialności karnej jak się weźmie wakacje w innym celu niż cele mieszkaniowe.


@suchy_zebodol: Nie. W ustawie jest mowa o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

Pytanie - czy ktoś z Was wie, na ile wiążąca jest ta umowa? Co jak za kilka lat stwierdzę że jednak nie buduję się na tej działce, tylko działkę obok? Czy te wakacje to jakiś cyrograf który Cię obliguje do budowy