Wpis z mikrobloga

@Natorosl: sorry, Twój ostatni post zabrzmiał jak typowe świadków: wiedział jakie są konsekwencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do terapii, znam wielu ex, większość radzi sobie bez terapii,chociaż grupowe spotkania z byłymi świadkami,gdzie każdy się rozwija i rozmawia o tym,też są terapia. Widzę,że kobiety mają większe problemy po byciu tam (uogólniam teraz). Wiąże to się zapewne z tym,że w zborze kobieta ma być poddana na każdym
  • Odpowiedz
@mondrymiszcz: Tak tu głównie miałam na myśli kobiety - są od małego uczone (nieoficjalnie), że są gorsze, kobieta ma być poddana mężowi, nie może, zajść w organizacji dalej niż do roli pioniera, nie powinna iść na studia (mężczyźni tez nie), zawsze powinna ustąpić, poświecić się itp
  • Odpowiedz
@Natorosl: nie no jasne, jak przeskrobiesz coś za co wykluczają to tak, najpierw są rozmowy, potem komitet sądowniczy i z mównicy pada ogłoszenie o wykluczeniu. Ale to nawet jak głosisz to możesz zostać wykluczony :P Za brak głoszenia akurat się nie wyklucza. Też mnie to zdziwiło, przez lata myślałam że muszę to robić, ale okazało się że to nie jest tak, że jak nie głosisz to masz automatycznie problemy
  • Odpowiedz
  • 1
@cagogsg specjalnie robiłem kilka żeby się zaczęły na mnie patrzec, lubię jak się o mnie mówi XD

@JamKarzeu2 oni nie zaczepiają, trzeba samemu zagadać, takie mają zasady żeby nikt nie posadził ich o nagabywanie na środku ulicy, ale jak zagadasz to już będą nawijać makaron w nieskonczonosc

@WeunianyTrampek z 5 kościołów, no i dobra, niech sobie też Jehowcy budują olbrzymie budy do modlenia a nie terroryzują pół warszawy.

zresztą
  • Odpowiedz
  • 0
@WeunianyTrampek nawet jak porownujesz jehowych do wyznawców kk to nie jedni drugich warci, bo wyznawcy kk zdarzają się ortodoksyjni, a wyznawcy Jehowy muszą i zawsze są orotodoksyjni, od względem konserwatyzmu i ślepego wyznawania doktryn wiary to kk może najwyzej lizać stopy jehowym
  • Odpowiedz
  • 0
@WeunianyTrampek a to ja też jestem takim katolikiem co nie nalezy do kk bo mam bierzmowanie i chrzest przecież to w sumie jestem katol XD

Ja piszę o ludziach wierzących i szukających wiary a nie o ludziach co są jehowymi ale w sumie to nie są
  • Odpowiedz