Wpis z mikrobloga

W ostatnich kilku latach podejscie do wykluczania zostalo bardzo zliberalizowane


@bobiczek: Widzę, że masz świeże aktualności ze świata Świadków Jehowy. A jak tam teoria ewolucji? Nadal odrzucana powielając bzdury z XX wieku, przestali poruszać ten temat, żeby się nie ośmieszać, czy przyszło "nowe światło" i nagle zmienili zdanie?
  • Odpowiedz
@bobiczek: Masz racje osoby, które się odłączyły są odstępcami, to jeszcze gorszy sort niż wykluczeni - na odstępcę nawet nie powinno się patrzeć - grozi to zgorszeniem.
A co do chodzenia na spotkania to właśnie osoby wykluczone, jeżeli na nowo chcą wstąpić w grono Świadków - muszą chodzić na zgromadzenia, ale nie mogą się przy tym odzywać do nikogo - i dopiero po jakimś czasie, po wykazaniu odpowiedniej skruchy -
  • Odpowiedz
@bizonsky: Jak Ci sie nudzi to widzac dwie babki przyciśnij je czy mają pismo święte i niech czyta na głos:

Pierwszy List do Tymoteusza rozdział 2, werset 12 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bizonsky: w przeciwieństwie do członków organizacji przestępczej o nazwie Kościół Katolicki którzy w pandemii gdy rodziny chorych nie miały wstępu do szpitali, aby odwiedzać chorych to biegali między oddziałami bez maseczek
  • Odpowiedz
@czuczer: oficjalnie propagują i zachęcają do wstąpienia do sekty,która ma udowodnione gigantyczne ukrywanie pedofilii, ostracyzm byłych wiernych oraz są odpowiedzialni za tysiące istnień w wyniku niebiblijne go zakazu transfuzji krwi. Rozumiem,że to wszystko jest ok?
  • Odpowiedz
@Natorosl: a powiedz mi,jak już mamy tutaj sympatyka tej sekty (albo pewnie członka), co ma zrobić dziecko,wychowane od małego w tej sekcie,który nie zna innego świata,innych wartości,nie ma kolegów ani znajomych (bo znajomi to są w zborze) a w wieku np 20lat dowiaduje się kto założył ta sektę, jak pozmieniali Biblię na swoje potrzeby, jak ciało kierownicze pozwala by jedni dawali łapówki za brak służby w wojsku a w innym
  • Odpowiedz
W teorii możesz nie głosić - ale wówczas czeka cię rozmowa ze starszymi z cyklu „jehowa jest smutny” potem ewentualny komitet sądowniczy i wykluczenie z grona świadków.


@Natorosl: za brak głoszenia raczej się nie wyklucza, jesteś wtedy po prostu nieaktywnym Świadkiem Jehowy. Ja jestem taką osobą :P Ale faktycznie kiedyś o tym nie wiedziałam, myślałam, że jak przestanę głosić to automatycznie będę miała problemy, więc nawet jak nie głosiłam w
  • Odpowiedz
@mondrymiszcz: Hej, świadkiem nigdy nie byłam i nie planuję zostać. Ciekawią mnie oni ze względu na możliwość obserwowania mechanizmów manipulacji jakie mają miejsce w sektach.

A co do pytania o dziecko. Jest to cholernie trudna dla niego sytuacja, bo decyzja o odejściu jest prawdopodobnie jego pierwszą, w pełni świadomą decyzją. Jego świat nagle staje do góry nogami, nie ma przyjaciół, rodziny, nikogo. Okazuje się, że świat nie jest czarno-biały a
  • Odpowiedz