Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz chciałem sobie obczaić pracę za granicą. 12 euro za godzinę przy zbieraniu porzeczek przez 3 tygodnie poniedziałek-sobota w Holandii. Żadna fortuna, ale jest to jakiś pieniądz, choć godzin sporo a pogoda wiadomo jaka, no ale roboty w polu się nie boję to. Wysyłam aplikacje i CV, dzisiaj dostaje telefon czy dalej zainteresowany, no i przesyła mi trochę więcej szczegółów. Szczerze mówiąc jak przeczytałem to trochę mnie zatkało. Prawie 130 euro tygodniowo za mieszkanie i ubezpieczenie, plus wyżywienie, oznacza, że wydawałbym przynajmniej 200 euro tygodniowo, czyli jakąś 1/3 tygodnia bym pracował, tylko po to by móc zarobić na to by tam pracować xd. No i dojazd nie zapewniają a ja biedak bez auta musiałbym się trochę tłuc autobusami (to jakieś zadupie w końcu), ale miła pani w słuchawce poleciła mi jakąś firmę transportową i powiedziała, że przejazd by kosztował bagatela jakieś 500 złoty. Domki co prawda jednorodzinne, a pokoje 1-2 osobowe, choć cholera wie jak w rzeczywistości, ale ja się was pytam czy coś takiego jest normalne?
#praca #holandia #zbiory #porzeczki #rolnictwo #pracazagranica
Kagernak - Pierwszy raz chciałem sobie obczaić pracę za granicą. 12 euro za godzinę p...

źródło: comment_1658860461tIr2FTCvpMLXcuZS4C2iej.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Kagernak: jak jedziesz z agencji pracy, to normalne ceny za ubezpieczenie i zakwaterowanie.
a niektóre firmy nawet oferują darmowy transport jesli podpiszesz z nimi umowe, wiec to zalezy gdzie trafiles.
  • Odpowiedz
@Kagernak: Powiem tak. Legalnie na budowie na polskiej dzialalnosci mozesz zarobic 25€- 40€ wiec polecam sie zainteresowac. Mozesz nawet sprzatac albo nosic caly dzien, na ryczalcie masz 8% podatku
  • Odpowiedz
@TroskliwyDziad: w polsce jedziesz pracować w rolnictwie czyli tak jak tam zbierać maliny itp. masz mieszkanie za free, rachunków nie płacisz, często dostajesz wyżywienie, tyle samo wyszłoby jakby pojechał na maliny w lubelskie xD
  • Odpowiedz
@siodemkaxx

Inne światy.
Tutaj nie ma taryfy ulgowej...W Holandii każdy tak płaci i nie ma podziału na narodowość.

I owszem, jak trafisz na rolnika z takim zapleczem też masz za
  • Odpowiedz
@Kagernak: Normalne ceny za zakwaterowanie i ubezpieczenie. Tym bardziej, że ostatnio również poszły w górę.
Jedynie brak zapewnienia transportu do pracy gdy mieszkasz na agencyjnym to coś dziwnego.

@dyniel: zakładam, że eigen risico 385. A ty ile płacisz za swoje ubezpieczenie?
  • Odpowiedz
@dyniel: No tak, jak wyższe eigen to wtedy taniej wychodzi. Z ciekawości - w Belgii też musisz płacić za ubezpieczenie? Czy na holenderskim możesz korzystać ze świadczeń medycznych w Belgii bez zbytniego problemu?
  • Odpowiedz