Wpis z mikrobloga

Wchodzę sobie na hasło konserwatywni-liberalizm po angielsku na wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Liberal_conservatism i jest lista partii w różnych krajach reprezentujących ten prąd polityczny, liczyłem na korwina, a tu patrzę PO jest jako przykład takiej partii z naszego kraju :P

http://en.wikipedia.org/wiki/Liberal_conservatism#Liberal_conservative_political_parties

#korwin

#korwinnadzis

#jkm

#polityka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Velati: heh, dla mnie trochę to śmieszne podawać Po jako przykłąd partii konserwatywno liberalnej, nie za bardzo wiem w czym miałoby się to objawiać, chyba jedynie w tym, że Tusk prywatyzował wszystko jak leci żeby dopiąć budżet :P
  • Odpowiedz
@Szybkowolny: Wikipedia orężem walki politycznej :P politycy tak zawsze, potrafią jedno zdarzenie obrócić w dwie strony tak, że dla jednego stanowi poparcie tezy i dla drugiego :P "Nikt nam nie powie, że białe jest białe a czarne jest czarne" jak to mawiał klasyk
  • Odpowiedz
@spluczka: rzeczywiście, aż tak nie byłem biegły w tym co to jest chadecja, jednak po przeczytaniu haseł na wiki, rzeczywiście, mają takie poglądy konserwatywno-liberalne. Ostatnio próbuję sobie ogarnąć te różne prądy polityczne, straszny b----l z tym jest, nie takie proste, a już w ogóle nie ma sensu by je systematyzować archaicznym prawica-lewica
  • Odpowiedz
liberal conservative to pobożni lewacy, czyli chadecja (u nas - PiS, częsciowo PO, SP, itp)


@spluczka: Bzdura liberal conservative to nic innego jak liberalny konserwatyzm, czyli coś podobnego do niemieckiego ordoliberalizmu, po prostu bardziej ewolucyjna i liberalna odmiana konserwatyzmu.

w USA klasyczne, liberalne konserwy nazywają się "conservative libertarians" [nie mylić z libertarianizmem]


@spluczka: To jest w ogóle inna historia. Po pierwsze z założenia konserwatyzm amerykański jest liberalny i
  • Odpowiedz
Bzdura liberal conservative to nic innego jak liberalny konserwatyzm, czyli coś podobnego do niemieckiego ordoliberalizmu, po prostu bardziej ewolucyjna i liberalna odmiana konserwatyzmu.


@SirBlake:

Sam opowiadasz urojone przez siebie bzdury.. Mówimy o dziś istniejącej i funkcjonującej terminologii, a nie o terminologii sprzed 1-2
  • Odpowiedz