Wpis z mikrobloga

eh wszystko było fajnie (wcześniej 5 lat na finasterydzie, obecnie dutasteryd od 6 mscy 1x dziennie) i przez powrót do treningów oporowych, znowu leci włos z głowy i jest gorzej niż na finie. treningi 4-5 x w tyg.

dodam, że na ducie po pół roku bez ciężkich treningów miałem lepsze włosy niż na finie kiedykolwiek. eh i co tu wybrać włosy czy dźwiganie ciężarów, może się przerzucę na kalistenikę. może ktoś miał podobnie? myślałem na początku o odstawieniu kreatyny.

ps. zrobiłem sobie wizualizacje jakbym wyglądał łysy, to I oddział chemioterapii pozdrawia xD

#lysienie #silownia #mikrokoksy #finasteryd #dutasteryd
  • 40
  • Odpowiedz
@ZalgoZalgo: Ahh ta kreatyna , gdzieś czytałem i są jakieś badania że potęguje ona wypadanie włosów więc sam jej nie biorę , ale jak lubisz sport i ciężko trenujesz te 4 ,5 razy w tygodniu to po kilku tygodniach takiego trenowania potem już jesteś cały zmęczony i wydajność mega spada sam widzę to po sobie o ile na treningu jeszcze nie widzę aż takie spadku mocy jakoś organizm może dać
  • Odpowiedz
@ZalgoZalgo: Ale pamiętaj, że odstawienie kreatyny to nie jest wcale taki głupi pomysł. To, że ona nie odpowiada bezpośrednio za podwyższanie DHT, nie zmienia faktu, że odpowiada pośrednio przy założeniu, że ćwiczymy.

Także można powiedzieć, że kreatyna wpływa na podwyższone DHT, ale tylko w warunkach wzmożonej aktywności fizycznej.

Tutaj jeszcze ciekawy materiał na ten temat :
  • Odpowiedz
@ZalgoZalgo: a skąd wiesz, że miniaturyzują Ci się włosy dalej? Zbadałeś to pod trychoskopem? Na reddicie i zagranicznych forach często wspominają o tymczasowym linieniu przy przeskoku z fina na duta
  • Odpowiedz
@#!$%@?: zakola się powiększają, włosy słabe (suche i cienkie), widać ile zostaje na szczotce itp.

@bezsensutenwykop: Niby przeszczep jest spoko, tylko jak przestajesz brać fina/duta to tracisz włosy, a te po przeszczepie zostają - komicznie to wyglada, po drugie nie każdego stać wydać 10k o tak
  • Odpowiedz
@okrim: no właśnie dlatego sam zastanawiam się nad przeszczepem, bo co w przypadku odstawienia fina/duta będąc po przeszczepie? Wydaje mi się, że włosy nieprzeszczepione wypadają i pozostają tylko te przeszczepione, dlatego się waham nad przeszczepem. Myślałeś o odstawieniu fina, aby następnie zrobić przeszczep, bez farmakoterapii?

PS. Spoko masz kształt czaszki bez włosów i powodzonka ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ZalgoZalgo: Nie no, jak totalnie przestaniesz brać fina po przeszczepie, to jest to tragedia, tutaj przykład : https://youtu.be/s5hZUTZm7HU?t=199

Generalnie teraz póki chcę mieć włosy, to muszę brać fina. Jeżeli miałbym robić przerwy, to możliwie krótkie, max 1-2 miesiące. Są ludzie, którzy biorą fina ponad 20 lat i sobie chwalą. Także jestem przygotowany, że kolejne 15 -20 lat będę kontynuował terapię zatrzymującą łysienie, może wyjdzie w międzyczasie coś nowego, cały czas prowadzone są badania.

Myślałeś o odstawieniu fina, aby następnie zrobić przeszczep, bez
  • Odpowiedz
@hypperlopp: @Kreek: @okrim: @#!$%@?: @lentilek:

tl;dr mimo stosowania dutasterydu zaczynałem łysieć przez ciężkie treningi i kreatynę

Mały update po 7 dniach od odstawienia kreatyny i regeneracji. Dość szybko rosną mi włosy i już zauważam pierwsze efekty - baby hair widoczny na zakolach, wzmocnione, grubsze włosy i przebijające się odrosty wyczuwalne
  • Odpowiedz
@#!$%@?: albo jestem ułomkiem, albo nie mogę znaleźć wykresu/danych dla 0,5 mg i 2,5 mg jaka była różnica.

PS. Bez kreatyny trening cięższy, ból mięśni itp., ale brak charakterystycznego swędzenia głowy po treningu.
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: chodzi o minoxidil? :D to też używam, teraz raz dziennie, bo czasu nie ma, kiedyś więcej, ponoć dermaroller też git jest.

Z minoxidilem jest problem taki, że wspomaga odrost, ale sam w sobie nie hamuje łysienia
  • Odpowiedz