Wpis z mikrobloga

eh wszystko było fajnie (wcześniej 5 lat na finasterydzie, obecnie dutasteryd od 6 mscy 1x dziennie) i przez powrót do treningów oporowych, znowu leci włos z głowy i jest gorzej niż na finie. treningi 4-5 x w tyg.

dodam, że na ducie po pół roku bez ciężkich treningów miałem lepsze włosy niż na finie kiedykolwiek. eh i co tu wybrać włosy czy dźwiganie ciężarów, może się przerzucę na kalistenikę. może ktoś miał podobnie? myślałem na początku o odstawieniu kreatyny.

ps. zrobiłem sobie wizualizacje jakbym wyglądał łysy, to I oddział chemioterapii pozdrawia xD

#lysienie #silownia #mikrokoksy #finasteryd #dutasteryd
  • 40
@okrim: może rosnąc i od ćwiczen i od kreatyny.
U mnie odstawienie bardzo pomoglo z łysieniem androgenowym, co prawda poziomu DHT nie badałem w labie wiec na 100% pewny nie jestem, ale nic innego nie zmieniałem
@hypperlopp: Badania wskazują, że sama kreatyna nie ma wpływu na poziom teścia ani DHT. Ćwiczenia na kreatynie natomiast mają.

@ZalgoZalgo: czy koniecznie musisz trenować 5 razy w tygodniu? Praktycznie cały tydzień sobie teścia i DHT zwiększasz.
@ZalgoZalgo: Mi na kreatynie wlosy szybko leciały. Nie
wiem dlaczego tak jest, ale tak bylo w moim przypadku. Z tą kreatyna cos musi byc na rzeczy. Jak dobre miałeś efekty na Dutasterydzie? Skad recepta i jaka dawka?
@ZalgoZalgo: Ja bym zostawił dzwiganie ale to już Twój wybór pasja a włosy cieżko wybrać naprawdę chyba że planujesz związać sie z dzwiganiem bardziej czy jakieś cykle robić sterydowe na fajną forme ale forma to tylko forma. Może zrób 2-3 razy w tygodniu treningi siłowe a 2 dni kalisteniki sobie dorzuć chociaż też wydaje mi sie to ciezki wysiłek fizyczny
@ZalgoZalgo: zawsze możesz dorzucić do duta bloker receptora androgenowego we wcierce - ru, cb lub eucapil

blokery receptora bardzo dobrze blokują testosteron (dht gorzej) przed przyłączaniem się do mieszka, a teść też ma wpływ na miniaturyzacje - mniejszy niż dht, ale jednak.

Takie combo - ubicie dht dutem i ochrona przed pozostałym teściem za pomocą blokera receptora to już max, który da się osiągnąć bez większych uboków. Jeśli włosy dalej będą
@Lndr9: no efekty mega dobre na Ducie (po 3 miesiącach na ducie miałem lepsze włosy niż kiedykolwiek na finasterydzie, a leczę się 5 lat). Dodam tylko, że dut jest bardziej inwazyjny, są jakieś badania na szczurach, gdzie był wpływ duta na nerki i wątrobę, dlatego zaleca się robienie badań kontrolnych co 6 mscy.

Przyjmuję Adadut 0,5 mg duta 1x dziennie na noc (18:30). Peak stężenia teścia jest ok 2 w nocy.
@ZalgoZalgo: Dzieki za info. Nie jestem z Poznania.
U mnie sytuacja wyglądała tak, ze na początku 2021 zacząłem sam minoxidil i po 10 miesiącach dorzuciłem finasteryd, na ktorym jestem okolo 9 miesiecy, czasem microneedling i szampom zoxinmed 2 x tyg.
Moge z pewnością napisać, ze u mnie dziala Minoxidil, kiedy na początku terapii bylem tylko na nim zarosly mi delikatnie zakola. Nie jestem pewien czy dziala finasteryd, ale poczekam jeszcze rok
Nie ćwiczę i nie cwiczylem na silowni. Wowczas bralem kreatyne glownie w celu zwiekszenia wydajności przy graniu w pilke nożną. Kreatyny juz nigdy wiecej nie bralem. Ogolnie z wlosami jest lepiej, ale na to zlozyla sie cala terapia, którą opisalem wyzej. Wiem jednak, ze w moim przypadku kreatyna zle wplywala na wlosy.
Wyzej wsppmniales, ze byles na finasterydzie okolo 5 lat. Kiedy zauważyłeś poprawę będac na finasterydzie?
@ZalgoZalgo:
Nie ćwiczę i nie cwiczylem na silowni. Wowczas bralem kreatyne glownie w celu zwiekszenia wydajności przy graniu w pilke nożną. Kreatyny juz nigdy wiecej nie bralem. Ogolnie z wlosami jest lepiej, ale na to zlozyla sie cala terapia, którą opisalem wyzej. Wiem jednak, ze w moim przypadku kreatyna zle wplywala na wlosy.
Wyzej wsppmniales, ze byles na finasterydzie okolo 5 lat. Kiedy zauważyłeś poprawę będac na finasterydzie?
@Lndr9: po 12 miesiącach była największa zmiana, zakładam ok 80%, drugi rok to jakieś 20% poprawy.

Poniżej porównanie 2018 vs 2020 - byłem na finie w obu przypadkach, 2018 - 2 rok terapii, 2020 - 4 rok. Praktycznie to samo. Z tego co wiem ile osiągniesz do 2 roku, to już tyle zostaje.

A tu jeszcze porównanie 2016 początki terapii vs 2022 dutasteryd: https://imgur.com/a/kCNiSGx
ZalgoZalgo - @Lndr9: po 12 miesiącach była największa zmiana, zakładam ok 80%, drugi ...

źródło: comment_1658916341MLBRhRfIrjgtQknc8sv698.jpg

Pobierz