Wpis z mikrobloga

W #warszawa juz spirala cen w restaurajcach sie nakreca. Burger w restauracji 42 zł xD, w styczniu w tym samym miejscu placilem jakies 35 zl, czyli prawie 20% w pol roku. Woda 13 zł, do tego, takze 2 osoby wyjscie bez alkoholu to juz ponad 100zl. Powodzenia ze restauracje utrzymaja taki sam poziom ilosci klientow jak takie ceny beda. Dotad dosc luzno chodzilem po knajpach bez patrzenia na ceny, ale 120-150 zl za 2 osoby ktore wezma jedno danie i jakies piwo to juz troche duzo.

Zaraz restauratorzy beda plakac ze nikt nie chodzi i co maja robic.

#restauracja #jedzenie #gastronomia #gastrowarszawa #inflacja #ceny #ekonomia #pieniadze #burger
  • 39
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@dobrowolskii: u mnie podobnie, sporo zamawiam. Przed chwilą jadłem Truflowego burgera z Warburgera. Jadłem go wielokrotnie, dzisiaj zero smaku, mięso niedoprawione, nie czuć trufli, wysuszony. Po prostu #!$%@? już dostaje. Najgorsze jest to że w weekendy nie chce mi się samemu gotować i po prostu lubię coś zamówić ale z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej.
@gharman: halo gdzie byłeś ostatnie tygodnie? XD
Generalnie widzę sam po sobie, że chodzę już mniej. Z 3-4 wyjść w tygodniu są 2-3 na miesiąc. Dzisiaj byłem w lokalu w którym stolik to zawsze był cud, lokal pusty może 2-3 stoliki zajęte. Kuchnia ogarnęła posiłek w 10 minut. Cena za te same dania dla dwóch osób skoczyła z ok. 80 zł na ok.110 zł