Wpis z mikrobloga

  • 2
@marian1881 "Masz np. 20 kg wiśni i chcesz je przerobić"

no tak, bo przeciętny obywatel zbiera 20kg wiśni ze swojej balkonowe plantacji ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emesc: Nie wiem co robi przeciętny człowiek, ale jestem przekonany, że wielu robi przetwory, nawet młodzi z dużych miast, bo zaczyna to być modne i fajne jako spotkanie towarzyskie.

Wiesz, że można kupować warzywa i owoce i robić przetwory mieszkając w bloku? Np. moja siostra kupiła ostatnio 10 kg truskawek, aby je przerobić na dżem dla dzieci. Później będą jabłka i może jagody szły w sloiki.
  • Odpowiedz
10 kilogramowe przesyłki z cukrem do paczkomatów


@Synergy: a co powiesz kurierowi, który mi przywoził zamówione na Allegro sztangi albo temu co mi regularnie przywozi 12 kg worek karmy dla psa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@emesc: A co to sklepów czy hurtowni nie ma w których można owoce kupić? Wiele osób z mojego otoczenia w sezonie robi sobie jakieś przetwory z owoców, zaczynając od dżemów i soków a kończąc na winach i nalewkach. Jeśli dla Ciebie 20kg owoców to dużo to powiem ci że osobiście w tym roku zakupiłem ok 16 łubianek truskawek z przeznaczeniem na przetwory. W planach mam jeszcze kilka kilo malin, jakieś
  • Odpowiedz