Wpis z mikrobloga

@dwa__fartuchy: Leki objawowe przepisywane przy przeziębieniu: na kaszelek, na kaszelek w nocy, na katarek, na bolącą główkę... Idziesz do apteki, płacisz ponad stówę, nie wybierasz nawet 1/10 tego co kupiłeś, po roku szukasz apteki, w której można zutylizować przeterminowane leki.

Wapno jeszcze kiedyś piłem często, bo jestem alergikiem, ale też zauważyłem, że zupełnie nic nie daje i jeszcze się tego pić nie da, bo słodkie jak jakiś ulep.
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: poleć coś bez recepty na lejący się nos i równocześnie zapchane zatoki (ale nie te uzależniające krople) x.x
załatwiłam się w parę godzin siedząc pod mocną klimą i już drugi dzień z tym chodze i żyć się nie da (,)
W sobotę jadę do PL ale na razie posiłkuje się tym co znalazłam tutaj w sklepach czyli olbas i sól fizjologiczna do nosa
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: homeopatia

Co do wapna to się nie zgodzę - mi w moim katarze chorobowym lub zatokami bardzo czesto pomaga. Lekarze sie pukają w głowę, że nie ma prawa dzialać ale ja gdy mam cieknący i zatkany nos wystarczy że wypiję sporo mleka z wapniem to mi pomaga.
  • Odpowiedz
- żelki z witaminami

- multiwitaminy


@dwa__fartuchy: A jakie uzasadnienie?
Moje dzieci były najbardziej chorowite w okolicy. Przy odpowiedniej suplementacji zrobiły się najzdrowsze. Przestałem podawać znów problemy.
Więc generalnie jak ktoś nie ma idealnie zbalansowanej diety to suplementacja może pomóc, zresztą badania to potwierdzają.
  • Odpowiedz
No i ludzie jedzący normalne jedzenie nie potrzebują wszystkich witamin i minerałów na raz ¯_(ツ)_/¯

@dwa__fartuchy: To jak to dzielić? Tutaj problemem jest też dwutlenek tytanu, który lepiej omijać. A ludzie, którzy dużo trenują albo tyrają mają zupełnie inne zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Do tego niedosypianie też upośledza wchłanianie.
  • Odpowiedz
witamina C w końskich dawkach

@dwa__fartuchy: Witamina C jest szybko wydalana, więc lepiej brać długo wydzielającą się. Niedosypianie dosyć mocno upośledza jej wchłanianie. Jest bardzo przydatna przy wysiłku w zimnie (zapobiega infekcjom po przeziębieniu) oraz pomaga wbudowywać kolagen w tkanki.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: co dawałeś? Córka ma 3 lata i często choruje (zresztą ja to samo), dawaliśmy sanostol, teraz te żelki witaminowe i nie wiem co dalej. Ja brałem Olimp multiple sports to było trochę lepiej, na co dzień biorę D3 4000 i omega 3
  • Odpowiedz