Wpis z mikrobloga

@dwa__fartuchy: Nie każdy chłop jest postawny lub ma 190cm. Sa też szczupli, sylwetkowo i mniej "zbici".
Dzisiaj: 300g ziemniaków, 2 kotlety, 2 ogórki kiszone, 2 kanapki z 2 jajkami, jedna kiełbasa
Ja nie potrzebuje więcej.
Dlatego poszedłem po rozum do głowy i biorę naprzemiennie witaminki np:
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: dodając lub unikając konkretnych produktów też możemy modyfikować wchłanianie substancji odżywczych z diety. Chociażby herbata nie powinna być pita razem z posiłkiem, bo zmniejsza przyswajanej m.in. żelaza. A dodanie do posiłku czegoś kwasnego lub z wit. C ułatwi jego przyswajanie. Rozpuszczenie witamin w oleju ma tylko sens dla kilku z nich (ADEK), bo większość jest rozpuszczalna w wodzie.
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy no jestem ciekawa, czy ty coś lepszego znajdziesz xD ten kompleks jest polecany przez dietetyków klinicznych, lekarzy zajmujących się chorobami autoimmunologicznymi (jak na przykład dr. Kharrazian) ale jedna osoba stojąca w aptece wie lepiej, bo jej jeden tlenek nie pasuje xD
  • Odpowiedz
Centrum to multiwitamina


@dwa__fartuchy: czyli lepiej nie wydawać na to pieniędzy? pytam bo dość często kupowałem, gdy się kiepsko czułem w zimę i było mi minimalnie lepiej. A potem zerknąłem, że to supplement diety.
  • Odpowiedz