Wpis z mikrobloga

@deptacz_gnoju: Ale ja nic o herpes nie pisałem. Odpisałem na przykład artykułu który podałeś na „dowod” skuteczności inozyny. A potem kolejny „dowod” tzn. że działa u kotów xD
  • Odpowiedz
ludzie jedzący normalne jedzenie nie potrzebują wszystkich witamin i minerałów na raz


@dwa__fartuchy: co to znaczy normalnie?
I tu mam pytanie o coś co mnie od dawna frapuje.
Otóż jest "jakioś" tam ustalone zapotrzebowanie na konkretne witaminy i minerały i wydaje mi się ono wielokrotnie zawyżone. Wielokrotnie ponieważ niemożliwe jest dostarczenie organizmowi tak dużej dawki tych wszystkich
  • Odpowiedz
multiwitaminy to mieszanki składników często ograniczających własne wchłanianie jako nieprzebadane suple, w małych dawkach


@dwa__fartuchy: Co do tego argumentu bo już go kiedyś czytałem, a co z pokarmami gdzie jest wszystko albo prawie wszystko? Cała tablica witamin i minerałów pomimo że to jeden posiłek? Wtedy też ogranicza to swoje wchłanianie?
I co jeśli popiłoby się multiwitaminę olejem albo ją uprzednio w jednym spróbowano rozpuścić poprawi/pogorszy działanie?
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: Ozempic w dawce poniżej 1mg, jak sie wie o ile przekręcić to mozna za ta sama cene miec kuracje nie ma 1 a na 2 miesiące(oszędność ponad 700zl pierwszego miesiaca i 370 każdego kolejnego)
  • Odpowiedz