Wpis z mikrobloga

@EgzeQTroll: wiesz, w jakiejś książce wyczytałam takie fajne zdanie

Wybudowałem katedrę, ale to jej witraże będą przychodzić podziwiać ludzie.

Z baletem jest podobnie. Kompozytor napisał muzykę, ale ludzie przychodzą oglądać gracje w tańcu baletnic
  • Odpowiedz
@moll: XDDD Kompozytor napisał muzykę, choreograf skomponował taniec, scenograf zrobił scenografię, dyrygent dyrygował, muzycy zagrali, tancerze zatańczyli, serwis sprzątający posprzątał etc etc Jak się idzie na balet to niesamowite jest że oklaskuje się tancerzy a jak na koncert to muzyków?
Wogle po co koncerty, opery, filharmonie, przecież możesz sobie kupić NUTY, zapis skomponowanej muzyki. Co nie?
  • Odpowiedz
@EgzeQTroll: Ok, no to według ciebie matematyka stosowana jest prestiżowa, ale już teoretyczna nie? W każdym razie na pewno nie bardziej prestiżowa od nauki bycia pilotem czy choćby kursu na prawa jazdy, przecież w obu tych sytuacjach można zabić dużo więcej osób a od tego zależy prestiż kierunku nauki tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Reck: generalnie student matematyki teoretycznej ma większe szanse popchnąć świat do przodu od studentki baletu. Bycie pilotem samolotów pasażerskich czy wojskowych też jest bardziej prestiżowe od bycia baletnicą. By zostać instruktorem nauki jazdy nie potrzeba studiów.
  • Odpowiedz
@EgzeQTroll: teraz zmieniasz koncepcję i mówisz że do tego dochodzi jeszcze "pchanie świata do przodu" (zresztą koncepcja zakładająca że rozwój kulturowy jest mniej ważny od technologicznego, niepodparta niczym) a nie tylko nabijanie killi. By zostać pilotem samolotu pasażerskiego również nie potrzeba studiów. A ilu wymienisz słynnych pilotów boeingów oprócz kapitana Wrony? Stawiam dolary przeciwko orzechom, że mniej niż ja słynnych primabalerin. A już na pewno mniejsza jest szansa że pilot
  • Odpowiedz
Mnie to zastanawia, jak wykopki natrafiają na takie zrzutki? Specjalnie szukacie, aby Małysza kręcić na mirko? Zresztą, dajcie ludziom żyć, serio. Nie ma co się dziwić, że w tym kraju jest, jak jest. To trochę przypomina narzekanie starych bab pod blokiem na sąsiada złodzieja.
  • Odpowiedz
@JanDzbanPL: @EgzeQTroll: @moll:

Zajebiście że obywatele muszą zastępować państwo żeby sfinansować naukę w elitarnej szkole dla kogoś obiecującego, kto się #!$%@? dostał do juilliard, pierwsza POLSKA tancerka przyjęta do juilliard, i to #!$%@? na STYPENDIUM może będzie z niej druga Nina Novak albo chociaż w połowie tak dobra. Każdy normalny średniozamożny kraj by jej to sfinansował. Taka norwegia czy szwajcaria to by na rękach ją nosiła
  • Odpowiedz
@JanDzbanPL: tez mnie to #!$%@?. Jak chcesz isc w sztuke ale nie masz kasy na Juilliard (kto ma... wiekszosc amerykanow nie ma : D) to idź do polskiej uczelni. Uważasz ze to dla robakow? to jedz do norwegi sprzedawać parówke na stacji i zarób sobie ten hajs w rok... ale nie jest jeszcze inna odpowiedz. Jestem głównym bohaterem niech ludzie opłacą moje fanaberie : D i masz akcje zbierania na
  • Odpowiedz