Wpis z mikrobloga

Okej, minął już miesiąc od przeprowadzki do Monachium i muszę Wam powiedzieć, że bardzo polecam, mieszkam dokładniej w małej miejscowości pod Monachium, ale 30 min pociągiem (razem z dojściem na dworzec) do dworca wschodniego, sąsiadów już znam lepiej niż sąsiadów z Warszawy po półtora roku. Wydatki no wiadomo, drożej niż w Polsce, ale generalnie jakoś się nie szczypiemy za bardzo i po opłaceniu wynajmu, rachunków, niezbędnych zakupach plus jakieś ciuchy dla dzieci, wyjście na basen, piknik nad jeziorem itd. z mojej pensji zostanie tyle ile wynosiła cała moja pensja netto w Polsce, a żyjemy tylko z mojej pensji tutaj (ja, żona, 2 dzieci, pies i 3 koty) także kredyt będzie się super spłacało, jeśli ktoś ma jakieś pytania to dawajcie śmiało, ale naprawdę gorąco polecam wyjazd z Polski gdziekolwiek indziej do Europy.

#praca #pracait #it #niemcy #monachium #emigracja
  • 120
@orgazm: bardzo słabo, ale jak ostatnio sąsiad mnie zagadał to coś tam byłem w stanie z nim pogadać, ale to takie podstawowe kwestie typu na którym piętrze mieszkamy, skąd jesteśmy, jak się nam podoba, ile lat ma moja córka itd. Jak szukałem pracy to miałem wpisane, że język angielski i polski tylko. Za to żona mówi po niemiecku i jest to mega pomocne w załatwieniu spraw papierkowych.
@Mirko_z_Przypadku: tez jestem w IT, wiec bez zadnych zlosliwosci zadam pytanie, naprawde gra byla warta swieczki dla 4k euro netto? przeciez tyle idzie spokojnie wyjac w Warszawskim IT, sam mam wiecej i jeszcze mi auto firmowe i akcje dorzucaja. (Enterprise Architect here) Wprawdzie caly czas pracuje nad relokacja do Szwajcarii wewnatrz korpo ale gra idzie o znacznie wyzsze zarobki tam na miejscu.
@Mirko_z_Przypadku: no wiadomo sluzba zdrowia to nie ma porownania. Samo Monachium ultra drogie, ale miejscowosci pod metropolia maja swoj urok. Czasem latam to zatrzymywalem sie w Lohhof, bo biura mamy poza Monachijskim ringiem wiec nie ma co sie do miasta pchac bo korki spore :P