Wpis z mikrobloga

Jak wygląda wasze stanowisko pracy? Macie myszkę na blacie a klawiaturę na wysuwanej półce, czy klawiatura też na blacie? Ja od zawsze byłem przyzwyczajony do klawiatury na wysuwanej szufladzie. Ergonomicznie wydaje się, że lepiej mogłoby być ustawiać ją na blacie, ale wtedy dość mocno ograniczona przestrzeń na mysz + przy przekładaniu ręki z klawiatury na myszkę zahaczam o klawiaturę numeryczną xd Próbuję teraz w ten sposób pisać, na pewno muszę usiąść znacznie wyżej, co niekoniecznie mi pasuje, ale plusem jest to, że przy korzystaniu z myszy mogę opierać łokieć o podłokietnik.
Co uważacie za najbardziej ergonomiczne i co sami stosujecie?

Mam takie biurko jak na pic rel (no prawie, inny kolor i odwrotne, ale to chyba jakiś bliźniaczy wzór xd). Wydawało się, że będzie duże i użyteczne, i fakt, mieszczą się tu graty, ale wydaje mi się, że jest problem z ergonomiczną pracą, szczególnie, jak ma na nim zmieścić się laptop służbowy i monitor, a jeszcze klawiaturka miałaby się tu zmieścić... no sam nie wiem.
Jaką opcję preferujecie? Klawiatura na blacie obok myszki, wysoko ustawiony fotel i ręce na łokciu i podczas pisania (choć tu klawiatura ucieka nieco w bok, na lewo, żeby mysz się mieściła wygodnie przez co trudno jest się ciągle podpierać), i podczas korzystania z myszy, monitor trochę poniżej linii oczu
czy klawiatura na szufladzie, fotel niżej, monitor na wysokości oczu, łokcie podparte przy pisaniu, ale bywa oderwany podczas korzystania z myszy, no a jeśli już, to całe przedramię ma kontakt z podparciem tylko w łokciu przy korzystaniu z myszy.

Ja mam wrażenie, że tak źle i tak niedobrze, bo przez to, że klawiatura musi być w lewo przesunięta, prawa ręka jest też odrywana o oparcia i trzeba pisać lekko po lewej, nie na wprost monitora.

No a przy okazji - najtańszy i senowny wariant biurka, które można sobie podnieść do pracy na stojąco to?
#pytanie #pracazdalna #komputery #pcmasterrace #biurko #biuro #ergonomia
Shatter - Jak wygląda wasze stanowisko pracy? Macie myszkę na blacie a klawiaturę na ...

źródło: comment_1658338200oRDa7QXBIxMTO1FmuJjC5j.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter: klawiatura wysuwana spod biurka kojarzy mi się z lekcjami informatyki w podstawówce xD w domu nigdy nie miałem klawiatury gdzie indziej niż na blacie, tak samo w robocie klawiatura zawsze na biurku. W sumie dawno nie spotkałem się z tym, żeby gdziekolwiek jeszcze korzystali z tego wysuwanego blatu, ja go używałem jako składzik na książki i zeszyty
  • Odpowiedz
@Shatter: Klawa i mysz muszą być na tej samej wysokości u mnie, a co do reszty to równy blat i tyle z wymagań, w domu preferuję wysuwaną szufladę, ale w biurze jak nie ma takiej opcji to dostosowuję wysokość fotela, a monitor to już zależy od wielkości
  • Odpowiedz
myszkę na blacie a klawiaturę na wysuwanej półce


@Shatter: nie, nie jestem upośledzony.

Najlepsze biurko to prostokątny blat i nogi, bez żadnych szafek, szufladek na dole (chyba, że mamy zajebiście szerokie biurko, to może być coś na boku). Dużo miejsca na górze na monitory, klawiaturę, mysz, dużo miejsca pod blatem na nogi.
  • Odpowiedz
@Bpnn: Ale proszę o kulturę panie kochany.
Ja potrzebuję dużo miejsca na graty w pokoju. Na tym biurku jak na pic rel to na tej półce po lewej stoi u mnie pecet, a na tej półce na dole poprzecznej stoi drukarka, na której stoi laptop, na blacie jest jakaś lampka, jakieś długopisy i inne pierdoły, które ewentualnie można by usunąć, ale są też 3 głośniki i monitor. no i ten
  • Odpowiedz
@Shatter: dla mnie te klawiatury na wysuwanym blacie były zdecydowanie za nisko, nawet zrobiłem przed chwilą symulację i w życiu bym się do czegoś takiego nie przyzwyczaił. Poza tym trzeba się odsunąć przez to od biurka i jeżeli myszkę masz normalnie na głównym blacie, to musisz do niej trochę dalej sięgać ręką. Kompletnie bez sensu rozwiązanie, jedyny plus takiego ustawienia to więcej miejsca na blacie jeżeli masz np. jakieś papiery
  • Odpowiedz
@cutecatboy: No ja ustawiam przed sobą laptopa służbowego właśnie, niby ta klawiatura by się zmieściła, no ale sam nie wiem. W takiej opcji jestem dużo za wysoko - do monitora jest ok, laptop za nisko. Musiałbym go jakoś do góry podnieść xD
  • Odpowiedz
@cutecatboy: wow, jaka cena xd Coś by człowiek musiał podumać, ale nie wiem, czy przy tym biurku to możliwe. Ono niby jest większe z racji tego, że narożone, ale w sumie to wcale nie, bo po skosie się inaczej rozmieszcza przedmioty na nim :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dulux23: mi na razie przeszkadza to, że jak przesuwam dłoń z klawiatury na mysz to wciskam enter na numerycznej. Spróbuję jutro popracować w takim układzie. Tylko szkoda, że nie mam regulowanych podłokietników i muszę siedzieć bardzo wysoko, żeby łokcie miały wygodnie...
  • Odpowiedz