Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miałem rozmowę o pracę w jednym z zagranicznych korpo i typek powiedział, że jak mnie już zatrudnią to mają zewnętrzną firmę, która sprawdzi moją historię kredytową, kryminalną ale także miejsca, w których pracowałem. Mieszkałem kilka lat za granicą, no i co tu dużo mówić, w CV wydłużyłem sobie czas pracy w niektórych firmach xD Czy faktycznie, dojdą do tego, że ich okłamałem? Dodam, że firma ma swoją siedzibę w kraju, w którym mieszkałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#anonimowemirkowyznania #praca #pracbaza #rekrutacja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d7f46e4a78f0874e952971
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 24
@AnonimoweMirkoWyznania: Ta, niezła ściema. Nawet jeżeli to firma finansowa, a stanowisko wysokie, to takie rzeczy sprawdza się w czasie procesu rekrutacji. 2/10 bo odpisałam.


@justypl: Zdarzyło mi się, że firma sprawdzała to po zatrudnieniu. Przy czym sytuacja była brzegowa, ponieważ otwierali nowy oddział firmy i zanim się rozkręcili to lokalne HRy powstał ~3 miesiące po pierwszych podpisanych umowach. Wtedy chcieli potwierdzić historię zatrudnienia, natomiast o historii kryminalnej przypomnieli sobie po
@AnonimoweMirkoWyznania: Przechodziłem przez podobne procedury 3x. Tylko raz robili to skrupulatnie. Dzwonili do moich byłych pracodawców* (sam podawałem dane kontaktowe). Część zdążyłem poinformować o tym co ich czeka i odpowiedzieli na pytania, a niektórych nie. Niepoinformowani pracodawcy musieli odmówić przekazania jakichkolwiek informacji. Firma sprawdzająca poprosiła mnie o świadectwa pracy lub inny dowód na moją pracę i to by było na tyle. Moja sytuacja była jednak prosta bo nie kłamałem w życiorysie.
LojalnyMichał: @niepowtarzalny-dwa: @Pociongowy: @kuncfot: @justypl: @giguga: @elperson: @Stealth: @elperson: @grzesio: @analboss: @Matis666: @papeusz21: @GienekZFabrykiOkienek: OP here, spodziewałem się takiego odzewu xD Naprawdę nie troluję, jedyne co to mam wydłużony czas pracy o kilka miesięcy, nie kłamałem co do samych frim, obowiązków czy edukacji. Rozmowa była z Polakami ale po angielsku, ogólnie wypadłem bardzo dobrze ale no postraszył tym
1a6e1 9r33n: Może tak,może nie ty kłamczuchu ;) Ja jestem niestety za bardzo uczciwy i mam przez to za bardzo przesrane w ramach każdej #rekrutacja z #hr . Może przez takich ściemniaczy jak ty każdy patrzy na mnie jak na kombinatora takiego jak ty ? Wstydź się w każdym razie bo masz czego.

Co do sprawy zaś taka #refleksja :

Teoretycznie mogą cię złapać,w praktyce jest jeszcze jakaś szansa że z
@AnonimoweMirkoWyznania: za takie fałszerstwo świadectwa pracy jeśli nie jest recydywistą to dostanie 6 miesięcy w zawieszeniu i 500 złotych grzywny.
W Polsce pracodawca nie ma legalnych narzędzi do sprawdzenia historii pracownika, chyba że ten wyrazi zgodę.