Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej bojs and gerls,
185cm se mierzę i mam problem z martwymi ciągami odkąd pamiętam. Raz sobie prawdopodobnie przez zle wykonywanie r--------m lędźwie. Ale mniejsza.
Wróciłem po kontuzji ćwicząc odcinek lędźwiowy w rumunskim wariancie martwego, pozwalało mi to pracować głównie pośladkiem i dwuglowymi, co było spoko.
Później przeszedłem na sumo bo jednak fajniej się podnosi większy ciężar i opuszcza sztangę na ziemię.
I chciałbym od nowa wykonywać klasyczny ciąg.
Problem jest jednak z tym, że jestem za wysoki? Chyba? XD
O ile w sumo nie mam problemu z prostym grzbietem i angażowaniem biodra, tak w klasycznym nie jestem w stanie dać d--y tak nisko, żeby trzymać plecy w prostej linii i komfortowo sięgnąć po sztangę. Nie wiem czy to kwestia mobilności, albo długości ramion, bo opuszczone ramiona dosięgają do 1/3 długości uda. Dlatego podkładam talerze pod sztangę, ale też nie jestem do takiego rozwiązania przekonany, bo sztanga s-------a, ciężko to ustawić prosto, zwłaszcza jak już się trochę ciężaru nałoży xD
Co więcej, czy takie powtórzenia z takiego podwyższenia (jakieś 10-15cm pewnie) się liczą xD? Da się wytrenować mobilność na tyle żeby robić klasyka bez podkładki? Czy jednak ze względu na wzrost mogę śmiało podkładać talerze(albo robić jakiś nisko ustawiony rack pull?) , nic w ten sposób nie oszukuje a tylko nie robie ciągu z deficytu?
#silownia #mikrokoksy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kyriakos: nie mam nagranego, zazwyczaj jak chodzę jest bardzo tłoczno i ciężko się nagrać żeby ktoś nie wszedł w kadr, ale spróbuję
@Kasahara: spróbuję
  • Odpowiedz
@BeDoEl: mogą to być braki mobilności. Ja mam dosyć podobną sytuacje, mnie ogranicza mobilność dwójek - jesteś w stanie w miare komfortowo dotknąć ręką swojej stopy przy prostych nogach? Jak nie to mozliwe ze jest to jedna z przyczyn, spróbuj to porozciągać przed treningiem i sprawdz czy cos pomoże
  • Odpowiedz
O ile w sumo nie mam problemu z prostym grzbietem i angażowaniem biodra, tak w klasycznym nie jestem w stanie dać d--y tak nisko, żeby


@BeDoEl: ale poco sie kolego w kontuzje pchasz?
nie masz mobilności to rób tak jak ci ciało pozwala xD

ja robię sumo i super jest. mam w------e bo nie mam ambicji startowania w trójboju siłowym. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz