Wpis z mikrobloga

@plottwist: ludzie po prostu nie rozróżnia tych sygnalizatorów, strzałka, bez strzałki, dla nich to samo, jeżdżą "na pamięć" a jak są w innym miejscu w mieście to właśnie zonk, zatrzymują się bo nie wiedzą, szczególnie gdy nie ma auta przed nimi i nie mogą jechać "tak jak inni"
  • Odpowiedz
@bary94pl: to niezłą ma pamięć jak sygnalizacja stoi dobre ponad 10 lat.

Ograniczone zaufanie stosuje sie zawsze ale przy takim zachowaniu osoba hamująca do zera staje na środku skrzyżowania za nią jest około 5,6 samochodów powoduje że zaraz zaczyna ruszać tramwaj i samochody z naprzeciwka i robi się zator, korki i każdy dostaje białej gorączki, w--------e powoduje dalszą jazdę brawurową co przekłada się na wypadki na pasach, wymuszeniach itp.
  • Odpowiedz
to niezłą ma pamięć jak sygnalizacja stoi dobre ponad 10 lat.


@plottwist: chodzi o to, że ta osoba która się zatrzymała jest tutaj pierwszy raz a nie od 10 lat się zatrzymuje :)
w swojej okolicy ona przejedzie wszystkie S3 bezbłędnie i bez problemu bo jest nauczona trasy ale 5 km dalej na innym skrzyżowaniu już nie ma pojęcia jak jechać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plottwist: bo polacy jako kierowcy to najwięksi kretyni, wie to każdy kto chociaż na chwilę wyjechał na drogi w innym kraju.
  • Odpowiedz
@plottwist: chyba jednak nie wiesz Pan Panie Ferdku, czym jest jazda na pamięć. Może gdzieś, gdzie ten gośc mieszka, jest dokładnie takie same skrzyżowanie, które jest kolizyjne, a on przejeżdża je dzień w dzień, po kilka razy dziennie. A na tym skrzyżowaniu znalazł się pierwszy raz od roku, i nie pojechał je na pamięć.
  • Odpowiedz
@bary94pl: mnie uczono, że jazda na pamięc polega na tym, że osoba jeździ w swojej okolicy i nie zwraca uwagi na zmiany organizacji ruchu, które się pojawiły na jego często uczęszczanej trasie.

Skoro taki użytkownik wybiera się np. Do innego miasta to tym bardziej powinien zwracać uwagę na sygnalizacje, znaki a już najlepiej by było jakby znał chociaż jak poruszać się na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną gdzie w Polsce jest
  • Odpowiedz
@plottwist: zawsze mnie to bawi. Jak jest sygnalizator ogólny, to ludzie jadą na pałę i nie patrzą czy rower jedzie, czy pieszy się zbliża. A ilu na bezkolizyjnym świetle się niemal zatrzymuje, żeby zobaczyć czy aby ja nie mam zielonego XD to tylko pokazuje jak dobrze znane są niektórym przepisy XD
  • Odpowiedz