Wpis z mikrobloga

@gatineau: Bo żyjemy w społeczeństwie? O ile w sprawie cukru nie jest to aż tak odczuwalne dla wszystkich to np. w sprawie węgla którego brakuje a wiele domów korzysta z niego do ogrzewania jest szkodliwa społecznie. A osoby spekulujące trzymając i podwyższając tym cenę pogłębiają kryzys. I możesz oczywiście napisać że masz resztę gdzieś i co cię interesują inni ludzie, liczy się tylko twój zysk. Dla państwa i społeczeństwa w nim
A osoby spekulujące trzymając i podwyższając tym cenę pogłębiają kryzys.


@Adamson555: czy ja wiem? Spekulant zabrał od producenta tonę cukru, producent zarobił i weźmie się za produkcje kolejnej tony. W chwili w której spekulant uwolni cukier to będzie akurat chwila gdy go było za mało (dlatego ceny wysokie) więc idealnie. Wykonał usługę zmagazynowania tony cukru na czas kiedy będzie bardziej potrzebna, dostał za to wynagrodzenie, zapłacił producentowi uczciwie.

Póki ktoś nie
@gatineau: Tak jak pisałem cukier nie jest niezbędny ludziom do życia. Więc i sama kwestia spekulacji i wykupywania też nie widoczna + możesz mieć rację że sam proceder jest nikły. Popatrz na przykład kart graficznych i konsol. Tutaj już dużo wyraźniej widać co się dzieje i jakie są nastroje społeczne gdy ludzie wykupują sprzęt tylko po to by stawiać zaporowe ceny oferując dostępność od ręki. W obu przypadkach produkty nie są
Tutaj już dużo wyraźniej widać co się dzieje i jakie są nastroje społeczne gdy ludzie wykupują sprzęt tylko po to by stawiać zaporowe ceny oferując dostępność od ręki.


@Adamson555: ale to trochę rynek nie działa jak powinien - dlaczego producenci sami nie podnieśli cen? Tak to działa gdy ktoś próbuje sztucznie walczyć z rynkiem - najwyraźniej producenci próbują (z różnych nieznanych mi powodów) utrzymać sztucznie niższe ceny to i spekulanci wchodzą