Wpis z mikrobloga

@zuchtomek: kradna. Fakt. Bo lepiej nawet taki niz zaden...

Cały myk polega na kaloryczności. W skrócie- im większa domieszka innych minerałów, tym mniejsza kaloryczność, czyli wartość energetyczna. Dochodzi tez do tego jego wilgotność. Dośc szeroki temat. Ale jeśli chodzi o "nasze podwórko" to taki węgiel z "kopalni podwórkowej" to bardziej kamień niz sam węgiel. W dodatku często z niespodziankami... po wprowadzeniu uchwał antysmogowych- odradzam kombinowanie z takimi wynalazkami
@Zuldzin: W Polsce działa obecnie 20 kopalń węgla kamiennego. Skoro większość to "nierentowne wraki, które funkcjonują tylko dzięki finansowej kroplówce", to zapewne bez problemu podasz nam teraz przynajmniej 11 takich kopalń i podasz dowody na funkcjonowanie dzięki pomocy publicznej.

Bo przecież pierdół byś nie pisał.
podasz dowody na funkcjonowanie dzięki pomocy publicznej.


@jz25: Nigdzie nie napisałem ,że to pomoc publiczna. Kopalnie są stare, stare, niewydajne, niebezpieczne. Do tego zwiazki zawodowe, które dostają czego chcą, urlopy górnicze po ok 20 latach i cały system przez lata kosztuje tyle co nie wiem z 10 elektrowni atomowych.
@Zuldzin: Ale w dalszym ciągu czekam na podanie przynajmniej 11 kopalń, które funkcjonują dzięki finansowej kroplówce - obojętnie publicznej czy nie. A na czym opierasz stwierdzenie, że kopalnie są "niewydajne"? Jak zmierzyłeś tę wydajność i w porównaniu do czego? I jak wyliczyłeś że "cały system przez lata kosztuje tyle co nie wiem z 10 elektrowni atomowych'?
Ale w dalszym ciągu czekam na podanie przynajmniej 11 kopalń, które funkcjonują dzięki finansowej kroplówce - obojętnie publicznej czy nie


@jz25: https://businessinsider.com.pl/firmy/54-zl-straty-na-kazdej-tonie-wegla-ministerstwo-podsumowuje-2020-r-dla-polskich/1b2x845

https://www.money.pl/gospodarka/panstwo-wpompuje-w-gornictwo-miliardy-zlotych-poslowie-zdecydowali-6730988148579040a.html

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/to-dwie-najbardziej-nierentowne-kopalnie-co,8,0,2134024.html

Jeśli myślisz ,że znajdę dokładne dane każdej z kopalń, to zejdź na ziemie, nikt nie mówi o każdej z osobna tylko o całości. Może z wyjątkiem tych najbardziej nierentownych
@Zuldzin: Właśnie o to chodzi mój drogi, że nie podajesz danych na poparcie swoich tez. Zrobiłeś mema żeby zgarnąć plusiki, bo wiedziałeś, że spotka się to z poklaskiem innych wykopków, którzy łykają chwytliwe nagłówki. A w normalnym życiu jak coś twierdzisz, to musisz mieć dowody na poparcie swoich tez. Inaczej nie będziesz traktowany poważnie w rzeczowej rozmowie.
Właśnie o to chodzi mój drogi, że nie podajesz danych na poparcie swoich tez. Zrobiłeś mema żeby zgarnąć plusiki, bo wiedziałeś, że spotka się to z poklaskiem innych wykopków, którzy łykają chwytliwe nagłówki. A w normalnym życiu jak coś twierdzisz, to musisz mieć dowody na poparcie swoich tez. Inaczej nie będziesz traktowany poważnie w rzeczowej rozmowie.


@jz25: Jezu masz artykuły czego chcesz więcej? danych które są typowo firmowe? może oficjalne pismo
@Zuldzin: Z tych artykułów nie wynika, że "większość to nierentowne wraki, które funkcjonują tylko dzięki finansowej kroplówce", co twierdziłeś w memie. Jeżeli twierdzisz, że większość jest nierentowna, to właśnie oczekiwałbym jakichś danych finansowych za 1. kwartał 2022, w których co najmniej 11 polskich kopalń wykazałoby stratę.
Z tych artykułów nie wynika, że "większość to nierentowne wraki, które funkcjonują tylko dzięki finansowej kroplówce", co twierdziłeś w memie. Jeżeli twierdzisz, że większość jest nierentowna, to właśnie oczekiwałbym jakichś danych finansowych za 1. kwartał 2022, w których co najmniej 11 polskich kopalń wykazałoby stratę.


@jz25: Owszem wynika. Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem
@Zuldzin: Możesz zacytować, na jakiej podstawie wysnułęś taki wniosek na podstawie jednego z tych artykułów, że "większość to nierentowne wraki, które funkcjonują tylko dzięki finansowej kroplówce"?