Wpis z mikrobloga

26 dni urlopu w Polsce to żart xD Przychodzi sezon letni i nagle tutaj Zdzisia nie ma 2 tygodnie, Ani 3 tygodnie, Basi nawet cały miesiąc (bo jeszcze przechodzi niewykorzystany xDD). Następnie ci sami ludzi biorą sobie jakieś dni wolne w majówki, na żądanie bo ktoś pochlał czy chce sobie jechać do energylandi w środku tygodnia. Jak w tym kraju ma być dobrze skoro ludzi nie ma w pracy praktycznie? Co chwila urlop i weź tu coś zrób... Urlopu powinno być tylko maksymalnie 10 dni, change my mind.
#pracbaza #korposwiat #zalesie
  • 260
  • Odpowiedz
@tanie_wino: z powodu mentalności jak Twoja ja unikam jak mogę Polaków na emigracji XDD ja tymczasem aktualnie mam prawie miesiąc urlopu (cały sektor budowlany właściwie ma), potem w listopadzie dwa tygodnie, na przełomie grudnia i stycznia trzy, potem tydzień na Wielkanoc, dwie majówki i zobacz Grażynko znowu prawie miesiąc wakacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) już nie wspomnę o jakichś wolnych dniach luzem albo na żądanie. A, no
  • Odpowiedz
o kurde dobrze, że nie pracowałeś nigdy z Norwegami, albo Szwedami bo byś zszedł z tego świata na #!$%@?ę xD


@Soothsayer Że w Szwecji chcieli dłużej ze Szwedkami na chacie siedzieć to im się nie dziwię ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@tanie_wino: to Hameryki se pojedź dzbanie. Tam twoja wizja się spełni z nawiązką, bo "paid leave" jest w kwestii benefitów od pracodawcy i nie jest to mocno uregulowane. Ba, taki Hamburger to się cieszy nawet jak darmowy urlop dostanie. Europa jest bez porównania bardziej w tym cywilizowana.

Zgodzę się, że to może utrudnić pracę, ale po pierwsze każdy zakład pracy powinien mieć coś takiego jak plan urlopów, dla tych szczególnie długich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tanie_wino: urlopy są spoko, wystarczy zadbać o odpowiednią ilość osób i nie oczekiwać, że każdy pracownik w każdym momencie bedzie w 100% efektywny. Natomiast wolne od pracy święta to ja bym ograniczył, nie mam pojęcia czego dotyczy ponad połowa z nich, to jakaś dziwna zaszłość.
  • Odpowiedz
@gokotgo: Wiesz ile się płaci zusu za pracownika? XD w #!$%@? mam czyjeś przyjemności, żeby zatrudniać 10 ludzi na 7 miejsc przy takich kosztach stałych. Zdecydujecie się wreszcie czy komunizm czy kapitalizm, bo Polacy ewidentnie chcą obu naraz.
  • Odpowiedz