Wpis z mikrobloga

26 dni urlopu w Polsce to żart xD Przychodzi sezon letni i nagle tutaj Zdzisia nie ma 2 tygodnie, Ani 3 tygodnie, Basi nawet cały miesiąc (bo jeszcze przechodzi niewykorzystany xDD). Następnie ci sami ludzi biorą sobie jakieś dni wolne w majówki, na żądanie bo ktoś pochlał czy chce sobie jechać do energylandi w środku tygodnia. Jak w tym kraju ma być dobrze skoro ludzi nie ma w pracy praktycznie? Co chwila urlop i weź tu coś zrób... Urlopu powinno być tylko maksymalnie 10 dni, change my mind.
#pracbaza #korposwiat #zalesie
  • 260
  • Odpowiedz
@Soothsayer: pracuje w Norwegii, jest zajebiście - połowy ludzi nie ma przez cały lipiec i pół sierpnia, a drugiej połowy przez minimum trzy tygodnie xD
W końcu można sobie spokojnie popracować bez spotkań xD
  • Odpowiedz
@krycek2: no tak, zawsze są dwa dni wolnego. Po prostu płytki możesz oddawać co miesiąc, a osocze co dwa tygodnie.

Nie zapomnij od podatku sobie tego odpisać też.
  • Odpowiedz
@Soothsayer: Finowie mnie nauczyli, że nie ma co się pierdzielić z urlopem i brać 2 tygodnie. Od 2020 kiedy z nimi pracuję wyłącznie biorę 4 tygodnie ciągiem, inny poziom wypoczynku, nieporównywalny.
  • Odpowiedz
@tanie_wino miałem dwa tygodnie urlopu w czerwcu, w sierpniu będę mieć trzy tygodnie, zostanie mi kilka dni to może we wrześniu wezmę sobie jeszcze z tydzień, albo zostawię żeby mieć zaległy i #!$%@?ć takich jak ty jeszcze w następnym roku (òóˇ)
  • Odpowiedz
@tanie_wino gorsze są zwolnienia lekarskie niż te urlopy bo urlopu jest tylko 26 dni a na zwolnieniu lekarskim możesz siedzieć i kilka miesięcy bo jesteś wielce chory/a na wora, a mistrzowie to i z rok siedzą, znam osobiście takie osoby i przypadki
  • Odpowiedz