Wpis z mikrobloga

26 dni urlopu w Polsce to żart xD Przychodzi sezon letni i nagle tutaj Zdzisia nie ma 2 tygodnie, Ani 3 tygodnie, Basi nawet cały miesiąc (bo jeszcze przechodzi niewykorzystany xDD). Następnie ci sami ludzi biorą sobie jakieś dni wolne w majówki, na żądanie bo ktoś pochlał czy chce sobie jechać do energylandi w środku tygodnia. Jak w tym kraju ma być dobrze skoro ludzi nie ma w pracy praktycznie? Co chwila urlop i weź tu coś zrób... Urlopu powinno być tylko maksymalnie 10 dni, change my mind.
#pracbaza #korposwiat #zalesie
  • 260
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Soothsayer: Tacy potem wyjeżdżają za granice i są dumni bo im ktoś powie że „Polacy są pracowici” ale nikt nie raczy go już po informować że to bardziej punch niż pochwała. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tanie_wino: Urlop powinien być bezpłatny i wtedy w końcu byłby uczciwy. Jakby jeden z drugim pracował uczciwie na b2b to by sobie policzył czy opłaca mu się brać 2 tygodnie czy jednak woli zarobić 10tys. zł. Jak w Polszy mamy pokonać inflację jak każdy tylko patrzy aby się #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JudzinStouner: Wiem ile się płaci za pracownika. To podnieść ceny. Albo sam wykonuj pracę zamiast zatrudniać. Myślę że ludzie spokojnie łykną brak urlopu przy odpowiednim wynagrodzeniu - wtedy każdy by mógł sobie decydować czy bardziej opłaca mu się bezpłatny urlop czy więcej zarobić. Ale przy polskich wynagrodzeniach to nierealne
  • Odpowiedz
@gokotgo: Podnieść ceny xD tak jakby siła nabywcza społeczeństwa była bezgraniczna. W końcu przyjdzie załamanie popytu. Druga sprawa: w wielu branżach, szczególnie w województwach ościennych istnieje konkurencja zagraniczna, która ma w dupie takie problemy.
  • Odpowiedz
@tanie_wino: no patrz a ja pracuje w US korpo (ja akurat IT)ktore jeszcze daje pracownika 10 dni urlopu wiecej gratis- sa dwa zamkniecia firmy w roku : wakacje(mid-year shutdown week) i w grudniu (end year shutdown). I wyobraz sobie ze firma ma sie wiecej niz dobrze.

Dodatkowo za kazde 5 lat w firmie masz dodatkowe 30dni urlop do wykorzystania na raz by sie zresetowac.
Masz chyba smutne zycie jak Ci
  • Odpowiedz
@tanie_wino: Ja w robocie mam 32 dni i zawsze rocznie wyrabiam 15 dni L4, oczywiscie staram sie jak moge nie być wtedy chorym no bo co ja sensownego zrobię będąc chorym XD Rekord w moim pierwszym korpo to 30 dni L4 w pół roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JudzinStouner: konkurencja zagraniczna nie płaci zusu? Czy dokłada do biznesu? No ja nie zamierzam uczyć przedsiębiorcy jak prowadzić biznes, skoro zaczyna się robić mało konkurencyjny to może trzeba pomyśleć o zatrudnieniu się u kogoś i leżeniu przez 26 dni w roku.
  • Odpowiedz