Wpis z mikrobloga

W szpitalu z oddziałem urologicznym zapisano mnie do urologa za 2 miesiące mimo iż mam legitymacje ZHDK i przysługuje mi termin 7 dni. Mój stan zdrowia mnie martwi więc sprawe załatwię prywatnie. Czy ktoś miał doświadczenia ze składaniem skargi na szpital który nie wypełnia swoich obowiązków?

#nfz #krwiodawstwo #zhdk
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BarylkaKrwi: Jest może gdzieś ładnie wyjaśnione na jakie usługi obowiązuje te 7 dni? Definicjnych świadczeń zdrowotnych na stronie rządowej to jakaś kpina XD https://stat.gov.pl/metainformacje/slownik-pojec/pojecia-stosowane-w-statystyce-publicznej/1946,pojecie.html
Jakiś czas temu, w pewnym Krakowskim szpitalu, chciałem się zapisać na korekcję przegrody nosowej. Wyznaczyli mi termin za 4 lata. Kiedy powiedziałem, że jestem ZHDK, zmienili na 3 :D
Nie chodzi mi o to, żeby kroili mnie w przyszłym tygodniu. Ale fajnie byłoby dostać jakiś realny
  • Odpowiedz
Ciebie nie obchodzi że oni nie mogą. Mają dać taki termin i koniec


@BarylkaKrwi: Jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, gdzie terminu nie da się dotrzymać z obiektywnych przyczyn. Ustawodawca nie przewidział takiej opcji?
  • Odpowiedz
@Wookie2020: Zobacz czy dany szpital ma pełnomocnika ds Praw Pacjenta. Jeżeli tak to spróbuj z nim porozmawiać. Oni wiedzą, że za takie coś mogą dostać po dupie od NFZ.
Ja miałem podobna sytuację z gastrologiem, za każdym razem musiałem robić inbę na rejestracji żeby uznali moja legitymację. Wczoraj byłem na rozmowie z takim Pełnomocnikiem w szpitalu i przy mnie rejestratorki zebrały opieprz za takie akcje.
  • Odpowiedz
@besmart93: jeśli masz skierowanie do specjalisty i rozpoczynasz leczenie to w ciągu 7 dni muszą cię obsłużyć poza kolejnością. potem dalsze terminy nie podlegają już temu wymogowi ponieważ są one ustalane przez lekarza w ramach leczenia. Każde kolejne nowe skierowanie rozpoczyna proces na nowo.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: jeśli po prostu terminu tego nie ma, bo na przykład dziś już nie da rady, następne dni nie ma urologa zgodnie z funkcjonowaniem placówki a potem ma urlop to po prostu zgłosić się trzeba do innej placówki. Tutaj jednak sytuacja była taka, że OP dostał odpowiedź, że tak to funkcjonuje, nie możemy i co nam Pan zrobisz, a jak zadzwoniłem to tak, tak, nie kojarzę, na pewno byśmy coś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BarylkaKrwi: no a nie "nawet"? bo ostatnio mialem podobna sytuacje w szpitalu, na szczescie po interwencji u lekarza sie udało, ale nie wyobrażam sobie by nfz zerwal umowe z wielkim szpitalem.
  • Odpowiedz
@Precypitat: w sumie nikt za bardzo nie wnika w to jakie środki stosuje NFZ, ale zawsze możesz wystosować do nich pismo i podzielić się tym na tagu. Będziemy Ci za to wdzięczni jeśli coś takiego opublikujesz ʕʔ
  • Odpowiedz