Wpis z mikrobloga

Kiedy młody syn w #januszex podchodzi do mnie i pyta czy będę sam pracował na maszynie co potrzeba dwie osoby, a ja odpowiadam, że nie. Na to on "czy chce iść do domu?", a ja to "idę do domu". XD
Podałem mu rękę i nara XD Chłopaczek w szoku, ale no jak to mówili miesiąc temu 10 czeka za bramą, a nawet ludzi do obsadzenia maszyn brak.

Czuję się lepiej psychicznie, ale jednocześnie wiem, że będzie burda w domu XD
#januszebiznesu #kolchoz #pracbaza
  • 47
  • Odpowiedz
@senne0ko:

Głupi jesteś. Jeśli masz płacone za godzinę, to co Cię to obchodzi? :D Idziesz i robisz. Tylko robisz maksymalnie wolno, a jak ktoś się przyczepi to odpowiadasz – przecież to robota na dwie osoby, a skoro robisz sam... to wiadomo, że idzie powoli ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Wez pod uwagę to ze praca ta może być niebezpieczna w pojedynkę.

Powinno obchodzić. Chyba, że zysk Janusza ważniejszy, to powodzenia.


@fazonun:
@Nodd:

Aaa... nie pomyślałem o tym. Pisałem z własnego doświadczenia, gdy musiałem zaginać pewne (długie) elementy z blachy, na takiej ręcznej zaginarce :D
  • Odpowiedz
  • 78
@sruba_m3
@kasztanowcowiaczek
@gumowy_ogur
@Beszczebelny
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL
Młody syn szefa w Januszeksie podchodzi do mnie w czasie pracy i pyta czy zgodzę się pracować w pojedynkę na maszynie wymagającej dwóch pracowników do jej bezpiecznej obsługi. Odpowiedziałem mu że nie, na co on zapytał mnie czy nie chciałbym pójść do domu [w domyśle - groził mi zwolnieniem z pracy]. Przystałem na jego propozycję odpowiadając, że wobec tego idę do domu.
  • Odpowiedz
@senne0ko: w takiej sytuacji chyba najlepiej włączyć nagrywanie w telefonie i pociągnąć temat: czy wg pana polecania mam obsługiwać maszynę niezgodnie z instrukcją? czy jeśli się na to nie zgodzę to zostanę zwolniony? Otrzymać dwa razy tak i dopiero wtedy do widzenia + sąd pracy.
  • Odpowiedz
@Flypho: Dzięki za zredagowanie mojego tekstu XD
Zawsze jak coś taguje w tekście to zapomnę o czymś dla mnie oczywistym jak "syn szefa".

@NexciaK: z pierwszą częścią się z tb zgodzę. Lecz tu też chodzi o jakąś odrobinę szacunku, on jej do mnie nie miał tylko z wejścia "czy chce iść do domu". Drugą część przemilczę, ok.

@foneswein: Wiesz on za dużo nie straci, to inni będą mieli #!$%@? bo będą "#!$%@?ć" dla 500pln premii, ale ja słów na wiatr nie rzucam. Ten chłopaczek nawet nie będzie widział w tym nic złego tylko
  • Odpowiedz
nas tez tak gadali, ze pod brama 300 chętnych. Wczoraj miala byc zwiększona produkcja ze 129 na 150 sztuk. No miala byc, ale zostala przesunięta na wrzesień, a moze i zostanie zmniejszona, bo nie ma tygodnia zeby ktos sie nie zwolnił ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tigermass: Wiem skąd Wy jesteście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz