Wpis z mikrobloga

Dzisiaj kolejny spokojny dzień na ulicach naszego pięknego kraju.
Żadnej strzelaniny, żadnych ofiar.

A to wszystko dzięki temu, że większość Polaków ma w tyłku bajdurzenia konfiarzy i tym podobnych odklejeńców, którzy chcą procedurę zakupu broni sprowadzić do procedury zakupu ziemniaków.

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #bron
  • 122
  • Odpowiedz
A to wszystko dzięki temu, że większość Polaków ma w tyłku bajdurzenia konfiarzy i tym podobnych odklejeńców, którzy chcą procedurę zakupu broni sprowadzić do procedury zakupu ziemniaków.


@PrzeKomentator: I również dzięki temu, że nie mamy tutaj tyle imigrantów co Szwecja czy inny postępowy kraj. #bekazlewactwa
  • Odpowiedz
@giguga: odpoiedz mi tylko proszę, czy ci nauczyciele powinni mieć karabiny żeby bronić siebie i uczniów przed facetem, który przyszedł tam z karabinem, który sobie kupił legalnie w sklepie wielkopowierzchniowym? Jeśli odpowiedź brzmi "nie" to co jest problemem, tj. jak zapobiegać takim masakrycznym egzekucjom?
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Jeśli Ty masz broń i gość, który chce cię zabić też ma broń to szanse są wyrównane. Albo Ty, albo on. Jeśli ktoś się #!$%@? na chatę do starszych ludzi, a oni mają broń to mogą bronić siebie i dorobku życia. Nawet starsi ludzie dzięki temu mogą się bronić przeciwko komuś kto nawet tej broni nie ma, bo fizycznie nie maja szans z rosłym gościem.
  • Odpowiedz
Jeśli Ty masz broń i gość, który chce cię zabić też ma broń to szanse są wyrównane. Albo Ty, albo on. Jeśli ktoś się #!$%@? na chatę do starszych ludzi, a oni mają broń to mogą bronić siebie i dorobku życia. Nawet starsi ludzie dzięki temu mogą się bronić przeciwko komuś kto nawet tej broni nie ma, bo fizycznie nie maja szans z rosłym gościem.


@WlatcaPustyni: Jeśli każdy ma dostęp do
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Polacy nie mogą mieć dostępu do broni. My zawsze się kłócimy, a po alkoholu, powystrzelalibyśmy siebie nawzajem.
Przypomina mi się mem z grunwaldem, że zaczeliśmy ale bez zakonu krzyżackiego.
  • Odpowiedz
to dlaczego w usa najazdy na szkoły robią z bronią, a nie samochodem czy krzesłem skoro broni do tego nie trzeba? Twój argument jest inwalidą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zdjeciegipsu: mi to sie już nawet pisać o tym nie chce. Nie waż się mnie nazywać jakimś konfiarzem! Wolałbym żebyś mi w pysk dał.
Od dłuższego czasu przebywam w Norwegii, znajomi mają broń. Moje poglądy są bardziej centro-lewicowe
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Współcześnie osoba broniąca się jest zawsze na straconej pozycji względem osoby nieprzestrzegającej prawa i jedynie może liczyć na sądowe ukazanie sprawcy, ale to trwa i wymaga dowodów. Porządnemu obywatelowi nie wolno się bronić i wciąż uszczupla mu się taką możliwość. Gratulacje, oby kilku chłopa cię zgwałciło na ulicy, to może wtedy pomyślisz, że gdybyś miał broń to może by się to inaczej skończyło. Do czego dążysz? do ułatwiania rabunku złodziejom?
  • Odpowiedz
Cieszy mnie fakt że jestem na portalu na którym administracja w postaci @a__s lajkuje posty gościa który wyzywa wszystkich przeciwników na prawo i lewo, dostał za to bana, szerzy fejkniusy względem broni(które przed jego poprzednią banicją odkręcałem), szerzy obrzydliwe fejkniusy o Wołyniu xD To jest po prostu kpina.
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Mówienie bez dowodów, że większość popiera Twoje poglądy jest śmieszne. Sam jestem za liberalizacją dostępu do broni przez wywalenie bzdur stricte urzędniczych a położenie nacisku na badania psychologiczne. Kluczem nie powinna być znajomość ustawy tylko stwierdzenie, że osoba X ubiegająca się o dostęp do broni jest psychicznie stabilna. Stany tak chętnie przywoływane w podobnych dyskusjach nie są w żadnym stopniu dobrym przykładem dla obu środowisk. To państwo bez broni miałoby
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ja też mam takie zdanie. OPowi chodzi bardziej o całkowity zakaz,

@giguga: zapytajmy. Jeśli tak to się z nim nie zgadzam chociaż nie zmienia to faktu, że dalej twoja argumentacja była co najmniej słaba.

@PrzeKomentator daj swoje stanowisko


@Kryspin013: Wszystkie moje wpisy na tagu #bron kręcą się wokół chęci niektórych osób (głównie konfiarzy), do wprowadzenia prawa rodem z Teksasu, czy tam innej Arizony. Prawa, które pozwoli na zakup
  • Odpowiedz