Wpis z mikrobloga

Pytanie do mireczków bawiących się w #detailing: mam auto w czarnej, grubej, prawdziwej skórze (pic rel). Nabite jest już 85kk i nic nie było przy niej robione, pojawiły się pierwsze załamania na boczkach itp. Chciałbym, jakoś na szybko zadbać nieco o fotele i deskę, ale bez całego dnia roboty, dwóch wiaderek itp. Jestem typem, który umyje auto na myjce, zaraz potem ręcznie rękawicą, nałoży amatorsko ręcznie Fuso Coat i jest ultra zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°) na całe lato. Fotele są wentylowane i grzane więc raczej nie mogę ich myć Karcherem, ale czymś przetrzeć czy tam nawoskować jak najbardziej. Jak to się dziś robi i czego najlepiej użyć (żeby umyć, żeby czarny został czarny i żeby zadbać o samą skórę)? Z góry dzięki za porady.
Pobierz
źródło: comment_1658127544ES3P7G8FdgAKoyPRVWPb9j.jpg
  • 12
@Tapirro: Jak nie masz cierpliwości to warto za parę stówek oddać fachowcom. Tak na szybko to tylko szkody i plam narobisz. Ogólnie potrzebujesz dwa środki, jeden do czyszczenia i drugi do konserwacji. Żadne środki 2w1 za 3,5 z tesco nie działają. Odkurzasz, myjesz, czyścisz, konserwujesz. Nie ma drogi na skróty.
@Tapirro: ja Ci polecam taki zestaw do czyszczenia - https://czysta-bryka.pl/product/kecav-leather-cleaner-power-set-zestaw-cleaner-szczoteczka-mikrofibra/

a potem do nawilżenia coś z tych środków - https://czysta-bryka.pl/product-category/czyszczenie-pielegnacja-wnetrza-samochodu/pielegnacja/tapicerka-skorzana-konserwacja/

Tam są odżywki oraz jeden szczególny produkt, leder versiegelung, który tworzy powłokę na skórze na kilka miesięcy, która przeciwdziała przecieraniu.

Idealnie byłoby zastosować odżywkę, dać się jej wchłonąć a np. na drugi dzień zastosowań ten leder versiegelung.
@Tapirro: to i tak mały, jak na taką urwę wielką
To jest właśnie wada tych DSów, Kii i podobnych. Zrobią fajne wyglądające auto i ładują jakieś gównosilniczki wyżyłowane do granic możliwości. To samo volvo 2,0 benzyna i 380 koni, ale pojedzie #!$%@? tylko 180, bo ekologia xD