Wpis z mikrobloga

#silownia #dieta #dietetyka
Dlaczego mówi się, że takie żarcie z maka to śmieciowe jedzenie? Przeczytałem właśnie tabele wartości odżywczych, bo jakoś naszła mnie ochota a mało dzisiaj jadłem a taki cheeseburger ma np. 16g bialka, 14 (bodajże) tluszczy i około 30 węgli. Nieźle odżywczo raczej. Chyba, że jest coś o czym nie wiem.
  • 5
@awitampanstwa: jak dla mnie to jest przede wszystkim kwestia nasycenia. Taki cheeseburger na przykład ma bodajże ok. 350 kcal, a treści nie ma w nim praktycznie żadnej - smażona na oleju wołowina, niewielka bułeczka, plaster sera i sosy. Jeszcze gorzej prezentują się np. burgery z kurczakiem smażonym na głębokim tłuszczu i sosem majonezowym.

Ponadto takie jedzenie sprawia, że chciałoby się zjeść go jeszcze więcej (dlatego fast food jest taki uzależniający). Poza
@awitampanstwa: jedzenie bardzo dobre i można się oczywiście zmieścić w bilansie, ale wartości odżywczych w tym znikoma ilość. Jeżeli pominiesz w zamówieniu frytki i napoje słodzone to ogólnie nie ma tragedii, by pójść sobie od czasu do czasu zjeść do maca, byle nie przed treningiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)