Wpis z mikrobloga

Jeśli mielibyście wybrać komputer do pracy(programowanie) na kilka lat, to to byscie wybrali?
Poniższy dell xps 17 12th gen czy macbook pro max (linki na dole)? Pytam o eksperckie opinie.

A może coś innego - piszcie w komentarzach.

https://dell24.pl/p/15774/Laptop-DELL-XPS-17-9720-17-UHD-Touch-i9-12900HK-64GB-2TB-SSD-RTX3060-BK-FPR-W11P-3YBWOS-srebrny?utm_source=pocket_mylist

https://www.apple.com/pl/shop/buy-mac/macbook-pro/16-cali-gwiezdna-szaro%C5%9B%C4%87-10-rdzeniowe-cpu-32-rdzeniowe-gpu-1tb

#pytanie #komputery #programowanie #sprzet #komputery #apple #dell #miscrosoft #windows
Pobierz malyludeklego - Jeśli mielibyście wybrać komputer do pracy(programowanie) na kilka la...
źródło: comment_1657983851oSNq0NJZK5sAFClgPjMsXJ.jpg

Co byś wybrał?

  • Dell 31.4% (85)
  • Macbook pro 68.6% (186)

Oddanych głosów: 271

  • 34
@maly_ludek_lego: żadnego zakupu tak w życiu nie żałuję jak xps, tyle rzeczy się #!$%@?ło że szkoda gadać, ten niby legendarny serwis w teorii działa super, w praktyce już nie za bardzo, nie wspominam już nawet o tym co nie działa od początku i nikt nie wie co z tym zrobić i udaje że problemu nie ma. Nigdy więcej
@maly_ludek_lego: przede wszystkim bateria, pewnego dnia światełko zaczęło świecić się na żółto i bateria trzymająca dzień wcześniej ok 4h (trochę ponad roczna) przestała działać w ogóle, po odłączeniu kabla komputer umierał natychmiast, gwarancji na baterie już nie było, kazali nową kupić (400 zł) która też nie działała, chcieli mi sprzedać jeszcze następną, zrobiłem awanturę, przyjechał serwisant, wymienił płytę główną, bateria nadal świeciła się na żółto i działała ok do 20%, wtedy
@maly_ludek_lego: w 14 i 16 z m1 pro nie ma do czego się przyczepić, o ile nie potrzebujesz mocno Windowsa ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo wtedy to trzeba kombinować z Parallels

dla mnie macos nie jest taki cudowny, po wielu latach z windą/linuxem po 2 latach pracy na maku wciąż proste czynności nieprogramistyczne zajmują mi sporo czasu lub finalnie robię je na wirtualce (np. szybka zmiana rozmiaru