Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
To co się wyprawia w pociągach PKP IC aktualnie to woła pomstę do nieba. Sprzedaż biletów ponad limit, bez gwarancji miejsca czy wyłączanie wagonu ze składu w trakcie podróży. Tłok w wagonach, nawet przy wejściach. Walczenie o swoje miejsce jak masz z gwarancją miejsca, bo ktoś inny siedzi, bo temu ktoś inny zajmuje itd. Opóźnienia z różnych powodów.
Dziejesz hit. Starsza pani podczas wysiadania zaliczyła glebę na peron, bo przez tłok w wejściu ludzie się popychali aby zdążyć wysiąść.

#kolej #pociagi #pkpintercity #slask #wakacje #podroze

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d19caa3badb5d6227d5e3f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania a tam ścisk to standard ja kiedyś sobie w wigilię wracam to wyłączyło się ogrzewanie w wagonie i mieliśmy wybór jechać albo stać nie wiadomo ile i czekać na podmianie. I jechanie w zimnie 2h a i bez światła
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: czyżbyś jeździł ze mną w tym tygodniu po Polsce? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie jednym z hitów jest, że klima szła na pełnej nawet jak na dworze nie było zbyt ciepło i się przeziębiłem. A co do miejsc stojących to jak przejeżdżałem kursem z południa na północ to przez mój przedział przewinęło się 10 osób i żadna nie miała gwarantowanej miejscówki. xD
  • Odpowiedz
OP:

@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli chcesz mieć choć trochę lepszy komfort to wybieraj pociągi 4-rp cyfrowe ;) jest większa szansa to będą to flirty lub darty, pociągi bezprzedziałowe:)

@KrasnalzEg: Akurat tym co jechałem miał oznaczenie 4 cyfrowe ale do 12.03.2022 był flirtem a potem normalnym składem xD Jakby miał ze dwa wagony więcej to pewnie byłoby luźniej w całym pociągu, że aż konduktorzy by się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Trzeba jeździć Pendolino/Dartami/Flirtami. Zupełnie inny standard + obowiązkowa rezerwacja miejsc. Gorzej jak trafisz na ZSW, wtedy może być gorzej. Z pozostałymi ekspresami (4 cyfry) różnie bywa (zależy czy ekspres to IC czy EIC), najwięcej osób jedzie pociągami IC i TLK.
  • Odpowiedz