Wpis z mikrobloga

Bardzo ciekawe, polecam
Niepublikowane video z lądowania w Hostomelu. Nie wiem czemu ruskie się tym chwalą no ale ¯\_(ツ)_/¯
Mega ciekawi mnie ta bitwa, będę kupował o niej książki jak poyebany

#ukraina #wojna
ImNewHere - Bardzo ciekawe, polecam
Niepublikowane video z lądowania w Hostomelu. Ni...
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 144
@ImNewHere myślę że tam byli po stronie Ukrainy ludzie z delty, gromu itp plus wiedzieli o tym wcześniej i wyszła zasadzka. Tą akcja ruscy chcieli wygrać wojnę i cała strategia posypała się przez tą klęskę.
  • Odpowiedz
Nie wiem czemu ruskie się tym chwalą no ale


@ImNewHere: jakby nie patrzeć desant zadanie wykonał, to że wsparcie utknęło w połowie drogi z czarnobyla to inna sprawa XD pierwsza doba walk w samym Kijowie to temat na książkę
  • Odpowiedz
@Pentylion: Czytałem wypowiedź doradcy prezydenta Ukr - on powiedział, że dostali informacje od USA co planuje konkretnie Rosja - czyli szturm śmigłowcami na lotnisko, przejęcie lotniska, a potem miały tam lądować samoloty transportowe Rosji z setkami jak nie tysiącami żołnierzy i sprzętu. To miało spowodować szybki marsz na Kijów - i w ciągu tygodnia władza miała być w ich rękach. Plan ten określono jako genialny, ale niesamowicie ryzykowny - i
  • Odpowiedz
@spokoj: Fragmenty owszem, ale pierwszy raz jest taki długi filmik w kolejności chronologicznej od pakowania sprzętu do.. no :)

@Konigstiger44: Będzie co czytać, siedziałem jak posrany w te pierwsze dni i te sprzeczne informacje że się udało odbić a za chwile że lecą iły z setkami żołnierzy.. ehh ciary

@Januszzex: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
  • Odpowiedz
Ale skoro amerykanie maja taki dobry wywiad to może doskonale wiedzieli o planach zajęcia tego lotniska


@ImNewHere: Przeczytaj mój wpis, bo chyba w tym samym czasie napisaliśmy :P Ukr sami o tym powiedzieli.
  • Odpowiedz
@ImNewHere: ta bitwa mogła zdecydować o losach wojny. Gdyby kacapy przejeli to lotnisko i posadzili tam potem samoloty z dywizją powietrznodesantową (które były już w powietrzu) to Zeleński już by nie żył a wojna byłaby skończona.

Materiał na epicki film
  • Odpowiedz
@ImNewHere: Według kacapskiej propagandy to był sukces. Nie wykorzystany ale sukces. Udane lądowanie, zajęcie lotniska, później okupacja, zdjęcia z bunkrów pod lotniskiem no i taktyczny odwrót.
  • Odpowiedz
W sumie jestem ciekaw czy za jakiś czas Rosja będzie nagrywała filmy jak o Afganie tylko tutaj z lotniskiem do utrzymania a po tym, że wojna przegrana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz