Wpis z mikrobloga

Za pół godziny Andrzej Duda podpisze ustawę o wakacjach kredytowych. To jakby historyczny moment. Wakacje kredytowe oznaczają, że nosacze dostaną nagle duże sumy pieniędzy, które normalnie wydaliby na ratę, ale przewalą na głupoty. Ten moment będzie w podręcznikach do ekonomii - skokowe zwiększenie dochodu rozporządzalnego w warunkach galopującej inflacji.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #prezydent #kredythipoteczny
mickpl - Za pół godziny Andrzej Duda podpisze ustawę o wakacjach kredytowych. To jakb...

źródło: comment_1657703470NuiHI79WPCl52mZ3oXqgts.jpg

Pobierz
  • 136
ale przewalą na głupoty


@mickpl: Ach.... ale to będzie dobre, wakacje życia. Duda jak zwykle - idealnie się wstrzelił. Akurat mi to zbalansuje różnice w rosnącym kursie EUR, więc na wakacjach za granicą nie odczuje różnicy. Pięknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@angor86 4mc bez raty w 2022 + styczeń więc ewentualnie w lutym ponowna rata za kredo więc może faktycznie za kilka mc powtórka. Tak się zastanawiam czy zostały nam jakiekolwiek instrumenty do ratunku gospodarki przed kryzysem? Bo chyba że wszystkich się właśnie wystrzelalismy a tu dopiero początek. To tak jakby nagieldzie przy -10% ustednilismy zakupy za cały hajs a tu leci dalej...
@mickpl: Tak trochę z dupy się podepnę pod temat. Założenie wprowadzenia tych konkretnych "wakacji kredytowych" jest takie, że mają one odciążyć kredyciarzy, którym bardzo skoczyła rata po podwyżce st00pek, tak? Czyli tych na zmiennym. Osobom na stałym oprocentowaniu rata nie skoczyła, więc czy oni też mogą z tego skorzystać?
@maryjuszpitagoras: kryzys zbliżał się w 2019 r., COVID go trochę przesunął w czasie - przez co będzie gorszy. Zdecydowana większość pomysłów rządu na walkę z kryzysem jest zła, kolejne rządy (przy czym dwa ostatnie były najgorsze pod tym względem) doprowadziły do nadmiernego zadłużenia społeczeństwa i państwa, a czasy prosperity się skończyły. Kryzys po prostu nadejdzie i realnie jako społeczeństwo zbiedniejemy. Pytanie tylko, jak bardzo.
@mickpl: Ja mam nadzieję, że w obecnej sytuacji inflacja, wysokie stopy procentowe instynkt pomoże i ludzie nadpłacą kredyt / bądź zainwestują te pieniądze aby pracowały.
@mickpl: Jakkolwiek nie jestem przeciwnikiem kredytów hipotecznych, tak samo jak nie jestem przeciwnikiem noży, bo we wprawnych rękach to po prostu dobre narzędzie, tak uważam te wakacje kredytowe za kompletny błąd. I zgadzam się z tym, że zdecydowana większość tą kasę przepierdzieli na watę cukrową w Mielnie albo w Zakopcu. Nawet jak deklarują, że odłożą żeby potem mieć z czego dopłacać do rat, to pokusa będzie zbyt duża.