Wpis z mikrobloga

@Blaskun: dawno dawno temu jak robiłem na produkcji go chłopaki z maszyny z innej zmiany podali mi widełki w których mam robic aby się nie napracować a akord był dobry, jak się zapytałem czemu nie robimy więcej (dało się i 20% wycisnąć jak maszyna się nie #!$%@?) to powiedzieli że kiedyś też tak myśleli i raz dostali większą wypłatę a za miesiąc norma w kosmos i akord w dół, wiec sobie
@taukuZielonka: zarabiam 10k w innej branży. Dlaczego mam płacić więcej podatku niż programista zarabiający 10k?


@jarzynka to załóż działalność i też idź na ryczałt 5% o ile twoja robota łapie się i przestań płakać. A jak się nie łapie to zmień branżę.
@Sweet_acc_pr0sa: U mnie było gorzej, bo pokwiczeli dwa trzy dni i znowu klapki na oczach i heja. Wszystkim przewodzili dwaj co brali hajs pod stołem od kierowniczka, ale doprowadzili do takiej sytuacji, że sami się zwolnili, bo po pierwsze zmienił się kierownik, który ich nie lubił i hajs się skończył, a po drugie normy były nie do wyrobienia i załoga w ponad 30% się posypała i nowi nie wyrabiali. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
zarabiam 10k w innej branży. Dlaczego mam płacić więcej podatku niż programista zarabiający 10k?

@jarzynka: Dlaczego próbujesz srać na programistów ze płacą mniejszy, zamiast srać na ustawodawcę że nie obniżył wszystkim podatków do "poziomu IT"?

Pomijam już oczywiście zarzutkowe kłamstwo o 5%
@abrucjusz: Wyobraź sobie, że nagle mnóstwo ludzi sobie pomyślało, że „o #!$%@? przecież oni tam klikają w kąkuter i zarabiają dziesiątki tysięcy złotych” i wzrost pracowników w tym „zawodzie przyszłości” to TEORETYCZNE ~ 40%.

To wasze #!$%@? pod tytułem „Nie podoba się to zostań programistą” jest albo gadaniem dla gadania albo realnie nie macie pojęcia jak działa rynek i co by się stało, gdyby pani sprzątaczka spod bloku, pani fryzjerka, pani
@MyPhilosophy: porównywanie IT to górników to idiotyzm. Górnicy są ściśle związani z polityką bo pracują dla spółek gdzie największym udziałowcem jest Skarb Państwa. Górnicy byli wykorzystywani politycznie stąd tyle przywilejów. A teraz gdy próbuję się im to uciąć to się buntują bo nikt nie lubi jak się mu coś zabiera. IT to sektor prywatny i stawki/przywileje zależą tylko i wyłącznie od firm. Ciągle brakuje pracowników IT, zwłaszcza tych z doświadczeniem. Duży