Wpis z mikrobloga

@bialy100k: dzięki ;) taki mocno niestandardowy setup (cyfrowy), przemysłowa kamerka KYT U200 MR01 z obiektywem C-mount z wydrukowanym w 3D adapterem, uchwyt na ledy też wydrukowany w 3D. Zamontowane na magic armie, podgląd i nagrywanie przez tablet. Całość na takim składanym stoliku i wszystko, łącznie z lutownicą i małym preheaterem jest zasilane jednym kablem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz bero33bb - @bialy100k: dzięki ;) taki mocno niestandardowy setup (cyfrowy), przemysło...
źródło: comment_1657578604hWq8NJSVQVcHYqAz7f8otS.jpg
O, ramie przyzwoitej fimy - mam kilka statywów od nich, używam długie lata - nawet dokupowałem same uszkodzone (przez głupotę której się nauczyłem w stowarzyszeniu foto) aluminiowe obejmy :)

KYT U200 MR01


@bero33bb: Heh, to faktycznie dość niezwykłe zestawienie. Mam chyba ze dwie podobne kamery z Chin.
Jaki obiektyw konkretnie siedzi? Jak z GO?
Jaki obiektyw konkretnie siedzi? Jak z GO?


@bialy100k: Fujian 25mm 1.4 C-mount, przesłona jest regulowana więc mogę ją przymknąć i jest w miarę ostro po całości. Ledy są na tyle jasne (wykrojone dremelem z zepsutej żarówki filmowej, CRI 95 ;)), że nie ma za dużo szumu. Stała ogniskowa, ale po prostu zbliżam sobie ramieniem. Kamerkę dawno temu kupiłem do jakiegoś projektu z Raspberry Pi i przypadkiem wpadłem na pomysł żeby zrobić
@wojciet: historia jest taka, że naprawiałem płytę główną, a tego tridenta chciałem użyć tylko jako karty testowej. I płyta po naprawie ożyła (to też mam na wideo, ale jeszcze nie zmontowane), ale okazało się ze Trident daje krzywy obraz. No to go naprawiłem na szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) co ciekawe jeszcze rok temu działał normalnie.
@bero33bb: ciekawe, zgadywałbym że takie rzeczy raczej by się robiło heatem i reseatowało układ na padach, nie ryzykując wygięcia pinów. To tak na szybko czy ta technika faktycznie jest lepsza?
@Wap30: przy lutowaniu to akurat piny chyba ciężko powyginać z odrobiną wprawy, przynajmniej nie miałem takich problemów, natomiast rozważałem użycie hot aira, ale hot air by bardziej nagrzewał sam chip i wszystko dookoła, i mogłyby się wygiąć nie tyle piny, co laminat od naprężeń (ale i tak pewnie w minimalnym stopniu, mógłbym w sumie użyć preheatera, ale to raczej przerost formy nad treścią). Podejrzewam że nie ma znaczenia jakiej metody dokładnie
Paździerzowa grafika Tridenta na ISA


@bero33bb: Ale Tridenta 8900D to ty szanuj. ( ͡ ͜ʖ ͡)
9000i to były paździerzowe i do tego bardzo powszechne w sprzętach typu 286/386. Sam mam kilka. Mają jednak bardzo poważną zaletę. Działają z 8-bitowymi płytami XT.
@detalite: o, to nawet sam nie wiedziałem że jest tak dobrze, jakoś mi się utarło że wszystko co nie jest ET4000 jest niedobre ;) ale o tym paździerzu to tak z przymrużeniem oka, ja i tak nie jestem wielkim fanem benchmarków tylko tego, żeby po prostu działało ( ͡° ͜ʖ ͡°)