Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!
Poważne pytanie do Was. Wyobraźcie sobie, że macie pzyjaciela, który:
-ma 120kg przy 180cm wzrostu (W sensie gruby, nie że Pudzian)
-pracuje 8h dziennie głównie stojąc i siedząc, potem pracuje ok 3h zdalnie przed komputerem
-po pracy w wolnym czasie głównie siedzi na kompie, rower i basen tak okazjonalnie, że nie można tego traktować jako regularne ćwiczenia
-ma zespół jelita drażliwego, więc ma ograniczoną dietę o wszystkie produkty FOD-MAP (Dieta low-fodmap)
-lubi jeść dużo fast foodów i słodyczy, co mu nie służy
-je bardzo nieregularnie przez pracę na dwie zmiany, przed lub po której pracuje dodatkowo zdalnie i podjada w domu
-ma bardzo słabo rozciągnięte ciało, przez co nie potrafi wykonywać ćwiczeń i szybko się zraża do nich
-wprowadzanie zmian w diecie zawsze kończy się porażką, wilczym głodem i powrotem do poprzednich nawyków
-nie lubi sam gotować, często kupuje jedzenie na mieście

i chcecie mu pomóc, choć dotychczasowe próby ćwiczeń i diety zawsze kończyły się porażką.
Jakie macie rady, aby mu pomóc, oprócz konsultacji z dietetykiem i trenerem osobistym?
Czy jest coś co może robić, i w jakiej kolejności, co mu na pewno nie zaszkodzi a popchnie do przodu?

#chudnijzwykopem #dieta #cwiczenia #trening #redukcja
  • 10
@RumClapton: lol to tak jakbyś o mnie pisał sprzed jakiegoś czasu xD no tyle, że pół studiów pakowałem to aż taki słaby nie byłem

Ale pomogły mi: dieta pudełkowa, trener, CGM (bo mam cukrzycę). Miałem trochę łatwiej no bo już dużo chodziłem na siłkę więc wiem o co chodzi, ale jeśli chcesz mu naprawdę pomoc to najlepiej zrobisz jak zaczniesz trenować z nim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RumClapton: skoro i tak płaci od cholery na żarcie (w końcu je głównie ja mieście) to niech po prostu kupi sobie catering.
A no i jak je fastfoody a niby zalecaną ma dietę fodmap to X #!$%@? D
@RumClapton: Głowa. Jeśli nie będzie naprawdę zdeterminowany, to nic z tego nie wyjdzie. Jeśli głowa ogarnięta to musi przede wszystkim zrozumieć zasady odżywiania, kiedy tyjemy, a kiedy chudniemy, trochę o kaloriach, o ograniczeniach spowodowanych schorzeniami, zapotrzebowanie, zawartość kcal w tym co zjada itp. Jeśli nie lubi gotować, to dieta pudełkowa, ale mimo wszystko posiadając już w/w podstawową wiedzę, żeby po odstawieniu gotowców nie było jojo.