Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja dziewczyna stwierdziła ostatnio, że na początku znajomości się jej nie podobalem fizycznie tylko zaiskrzyło po czasie gdy poznała mój charakter. Powiedziałem, że miałem dokładnie tak samo, że na początku też mi się nie podobała, ale gdy ja poznałem bliżej to mi się zaczęła podobać i dopiero wtedy ją zaprosiłem na randkę. To było jakoś po kilku miesiącach koleżeństwa.

I wiecie co? obraziła się na mnie, bo myślała że od początku byłem w niej zauroczony xD
Teraz przechodzę przez ciche dni, dajcie mi wysiąść z tej karuzeli hipokryzji xD Przecież powiedziałem dosłownie to co ona, ja też mam się obrazić? Nie rozumiem kobiet

#logikarozowychpaskow #zwiazki #cichedni

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cbbff9c1aeabaedad9a143
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 142
a to kolejny stereotyp chętnie powtarzany w internecie i nie tylko. "Kobiety nie są logiczne, są mniej inteligentne" itd. Po prostu kobietom jest ciężej skupiać się na merytoryce, kiedy są oceniane pod innym kątem niż mężczyźni.


@Krolowa_Nauk: Czyli jak kobieta focha, piszczy i płacze zamiast wymyśleć rozwiązanie jakiegoś problemu to dlatego że w tym momencie oceniasz jej wygląd więc ona nie może się skupić? xD
Świat wmawia nam poprzez wiele środków przekazu, że główną wartością kobiety jest wygląd. Ty jako mężczyzna masz ten komfort, że wygląd to tylko część tego, co rzutuje na Twoją wartość, podczas gdy jest duża szansa, że u niej wygląd to podstawa.


@Krolowa_Nauk Zajebisty komfort, jak nie mam wyglądu to mogę za pieniądze sobie kupić udawaną sympatię xD Biedne pokrzywdzone przez życie bidulki, wszyscy wam wszystko wmawiają :(
@AnonimoweMirkoWyznania: To brzmi tak jakby chciała Tobą manipulować - dostarcza ci pozytywnych emocji, potem je ucina i wychodzi z takim gównem żebyś poczuł się źle, potem znowu ci słodko będzie pierdzieć, i tak w kółko żebyś czuł sinusoidę emocji. A jak wiemy wtedy człowiek najbardziej się uzależnia od drugiej osoby. Nie przewidziała tylko jednego - że się nie poddasz temu, i nastąpił incydent kałowy, bo plan się nie powiódł ( ͡
@sepuqqu: To odleciałeś xD Przeczytaj jeszcze raz o czym piszę, tym razem z większym zrozumieniem. Na zachowanie jednostki ma wpływ przede wszystkim ona sama, ale to kim jesteśmy jest mocno uwarunkowane wieloma innymi czynnikami (wpływem otoczenia, doświadczeniami itp.). Nigdzie nie usprawiedliwiam zachowania dziewczyny OPa, bo jest ono oczywiście niewłaściwe. Po prostu przekazuję tę inną perspektywę, świat nigdy nie działa prosto i każdy inaczej odbiera różne rzeczy i inaczej na nie reaguje.
@Fearaneruial: miało być "ma".

@ediz4: kobieta "działa nielogicznie" bo wy porównujecie jej zachowanie do waszego możliwego w analogicznej sytuacji i jeśli jest ono inne niż wasze to z marszu staje się nielogiczne bo wasze zachowanie domyślnie, z racji waszej przyneznosci do męskiej płci, staje się logiczne.

A wasza wina w tym jest taka że niebiescy patrzą na wygląd, w sensie 80% wartości kobiety to wygląd a 20% to reszta (u
@AlienFromWenus: Nie. Logika to pojęcie zerojedynkowe. Albo coś jest logiczne albo nie jest. Nie ma innego punktu widzenia na to że 2+2 =4. A to że kobiety działają nielogicznie bo taka ich natura to zupełnie inny temat.

Gdybyście doceniali inteligencję kobiet, tak jak one doceniają inteligencję mężczyzn, to by nazwanie ich brzydkimi nie bolało by ich tak jak nazywanie ich głupimi....

Gdybyście promowały się inteligencją a nie pokazywaniem dupy to by
porównujecie jej zachowanie do waszego możliwego w analogicznej sytuacji i jeśli jest ono inne niż wasze to z marszu staje się nielogiczne bo wasze zachowanie domyślnie, z racji waszej przyneznosci do męskiej płci, staje się logiczne.


@AlienFromWenus: tak - bo ludzie patrzą i oceniają zachowania innych przez pryzmat swojego patrzenia na świat (brak empatii czy zrozumienia spojrzenia drugiej strony częściej zdarza się mężczyznom)
ale nie
bo jest coś takiego jak logika