Wpis z mikrobloga

więc chyba nigdy nie byli zatwardziałymi katolikami a po prostu hipokrytami i konformistami co jest typowe w Polsce


@byz45: Uczciwy katolik ma odruch wymiotny na większość naszych biskupów i księży typu Rydzyk.
  • Odpowiedz
@Karashiv: Lata temu jak byłem zmuszany do chodzenia do kościoła w pewnym momencie zacząłem słuchać kazań bo staram się zrozumieć to co mogę. Okazało się, że ksiądz o--------ł tych co przyszli za tych co nie przyszli xD
Wtedy jeszcze uważniej zacząłem słuchać i się tym interesować żeby mieć argumenty przeciwko religii a kościół dostarcza je na bieżąco. To chyba jakaś wersja syndromu sztokholmskiego
  • Odpowiedz
@CipakKrulRzycia to świadczy, że po i pis to jeden shit. Pis wtedy wygral wybory na nienawisci do platformy, że bezrobocie, wszyscy uciekają za granicę, ze oni to diabły, a pis swiety, wierzyli, ze naprawdę idą piękne czasy dla Polski, a tu zonk jest jeszcze gorzej niż było. Może czas pomodlić się o rozum i mądrość, a nie ślepo wierzyć w dobroć socjalistycznych polityków, po ich polityka zawsze prowadzi do zwiększenia ubóstwa.
  • Odpowiedz
A czy instytucja kościoła katolickiego musi być tożsama z wiarą chrześcijańską? To że klechy uzurpują sobie monopol na wiarę nie oznacza że tak musi być.


@bori:

Zasadniczo jest tożsama, bo to Kosciol tworzy doktryne i jest odpowiedzialny za indoktrynacje ludzi w ramach tej doktryny.

Gdyby nie on to mialbys mniej wiecej takie same podstawy wierzyc w Jezusa i wszystko co z tym stowarzyszone co indianie amazonscy przed kolonizacją.
  • Odpowiedz